| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
teodor dimitrov Нов потребител

Регистриран на: 19 Яну 2008 Мнения: 12
|
Пуснато на: Пон Дек 15, 2008 9:18 Заглавие: SHARP 21B-SC - проблем в захранването |
|
|
| ТВ беше с пробил транзистор Д1884 и прекъснало съпротивление R701 (6,8 Om/7 вата ). Сложих BU508AW и 6,8 Om/7W.Подмених електролитите . Тръгна и работи с добра картина.Изходните напрежения са в норма , но след 2-3 мин ключовия транзистор загрява много и пак изгарят същите елементи. Мился че шасито е К7500WE.Ако може някой да ми даде съвет каде да търся причината . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Дек 15, 2008 10:19 Заглавие: |
|
|
Д1884 в природата не съществува.може би става въпрос за 2sd 1884. Като слагате BU508AW гледайте да не е менте а и може да си поиграете с съпротивлението база емитер като за начало може да сложите 50ом. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
teodor dimitrov Нов потребител

Регистриран на: 19 Яну 2008 Мнения: 12
|
Пуснато на: Пон Дек 15, 2008 13:57 Заглавие: |
|
|
| благодя за съветите колеги м проблема е решен с подмяна на шим-а , закривам темата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|