| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 18, 2008 13:52 Заглавие: Осцилограф С1-68 не разпъва по хоризонтала и вертикала |
|
|
Подариха ми го не работеше захранването беше пробил транзистор 1-Т3 (П216А трудно го намерих ) и диод Д7,смених и кондензатори С1 до С12 които са филтриращи след повишителния трансформатор.
Проблемът е следния,лъча седи от дясната страна на екрана и не се разпъва по хоризонтала и вертикала .Някакви идеи.
Другот седял е дълго време в мазе но съм го прегледал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Чет Дек 18, 2008 18:25 Заглавие: |
|
|
| Стои като точка или си е лъч, само че изместен и не може да се премести с потенциометрите? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz2xl Активен потребител

Регистриран на: 21 Ное 2008 Мнения: 66 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Чет Дек 18, 2008 18:53 Заглавие: |
|
|
| Първо електролитите,като правило са изсъхнали |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 18, 2008 21:58 Заглавие: |
|
|
| eler написа: | | ....само че изместен и не може да се премести с потенциометрите? |
лъч е не точка, точно така не може да се премести.Мести се само на дясно и изчезва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Чет Дек 18, 2008 22:36 Заглавие: |
|
|
| По тази схема, въртейки потенциометъра "преместване" на колекторите на Т5 и Т8 трябва да има обратно изменящи се напрежения, да кажем 20-120волта. При средно положение и на двата трябва да има по около половината от захранващото напрежение (+150волта). Тези напрежения управляват пластините (лъча) за хор. отклонение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Чет Дек 18, 2008 23:49 Заглавие: |
|
|
| А нагоре и надолу мести ли се? То за "разпъване" във вертикална посока трябва да се подава сигнал на вход Y. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 19, 2008 10:31 Заглавие: |
|
|
| eler написа: | | А нагоре и надолу мести ли се?...... | Не не се мести,много ви благодаря за насоките. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Пет Дек 19, 2008 14:06 Заглавие: |
|
|
| Я го виж това +20V дали е толкова или дали изобщо го има. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|