| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Пет Дек 19, 2008 17:36 Заглавие: Тв GRUNDIG-CUC2400-не регулира звука |
|
|
| Звука е усилен до край и не се намаля по никакъв начин-може ли някой да подскаже ,ако се е сблъсквал с такъв проблем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Дек 19, 2008 18:09 Заглавие: |
|
|
Като за начало отрежи пусковата секция ана мрежовия ключ. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tsarvulan Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008 Мнения: 291 Местожителство: pazardjik
|
Пуснато на: Пет Дек 19, 2008 20:10 Заглавие: |
|
|
Аз бих сменил мрежовия ключ (ако е със стенд бай контакт) като начало. _________________ -----------------------------------------------------------
Всичко което не е китайско е менте !
----------------------------------------------------------- |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Дек 19, 2008 20:13 Заглавие: |
|
|
Това шаси има много версии-стерео,моно,различни звукови платки и т.н.Хубаво беше да изредиш чиповете в платката на МЧУ.Ако не е секцията на ключа-най-честата друга причина е TBA130(ако въобще е тази версия на платката,а не другата с TDA6200/TDA6600).
Няма да е лошо да кажеш и от дистанционно ли е пак така,щото може и да е до предния панел-скапват се самите бутони или мястото на което платката с бутоните е запоена към другата се кършат пистите.Като си писал "по всякакви начини" предполагам имаш предвид че е пробвано и с ДУ.
Както и да разкaчиш шините от TDA8442 и да видиш дали няма да почне да се регулира. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nia Опитен потребител

Регистриран на: 08 Фев 2008 Мнения: 238 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Пет Дек 19, 2008 20:34 Заглавие: |
|
|
Гн.Божилов ,е дал много точно разяснение по въпроса.А аз искам само да кажа че,ако стендбай секцията е с утечка,няма да има звук.Звук ще има само когато се опитваш да го усилиш или намалиш с леко препукване(понеже управляващата шина се чувства заета)!.
ПП. най често стерео процесора дава фира-ако е стерео!. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Дек 20, 2008 1:42 Заглавие: |
|
|
Дали не е залепнало копчето "+" за звука на пулта на ДУ? Махни батериите му за проба. Или копчето на панела? Съмнявам се и в паметта.
Това като за начало, а е естествено да се измери дали и как се променя регулиращото напрежение. А ако е с шини за обмен на данни да се види с осцилоскопа какво става там. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Съб Дек 20, 2008 9:32 Заглавие: |
|
|
Благодаря много за съдействието.Този тип грундици са ми доста непознати--бяха изкъртени спойките на бутоните към платката--сега вече те работят --но пак не се намаля звука-с ДУ също,иначе дистанционното и бутоните си изпълняват всички други функции.откачих и пусковата секция на мрежовия ключ..Междинната е с-TBA130-2,TDA2148,TDA2840,TDA2450.Лошото е че платките са нахакани вертикално една до друга и нищо не може да се премери.
Ще потърся TBA130 за да я сменя.При откачане на шините -4 и 5 крак на TDA8442-се изгуби картината,но звука си остана силен и без регулиране. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Дек 20, 2008 9:47 Заглавие: |
|
|
Картината е нормално да се изгуби,като си разкачил шините на TDA8442-там са ти оперативните регулировки за цвят,яркост и т.н.
Явно обаче не е скрит там заека.За съжаление.Най-вероятно TBA130.
Ако нямаш в "скрабта"-по-добре си пусни обява в "Купува-Продава" щото като чуеш цената на нов чип и ще ти прилошее 3 пъти.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Дек 20, 2008 9:54 Заглавие: |
|
|
Да, по доста неприятен начин са монтирани платките, но въпросната платка може да се махне от нейния куплунг и да се свърже с лентов кабел. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|