 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Съб Дек 20, 2008 13:23 Заглавие: TV Panasonic TX-28XD60P Ch. EURO-3H - корекции на растера. |
|
|
ТВ-то дойде с изгоряло КСВО (TDA8350Q), което подмених, също и предпазитела в захранващата верига на стъпалото.Собственика каза, че месец преди да изгори се е появила светла лента около сантиметър в горния край на кинескопа.
След подмяната на КСВО, сега се забелязват изкривявания по E-W - "възглавница". Също в горния край изображението е смачкано и свито около 3см, като се виждат само там няколко линии на обратния ход.
Сменил съм всички електролитни кондензатори във вертикалното стъпало,също и в стъпалото на deflection controler (TDA9151B).
Напреженията са в норма. В сервизен режим се регулира вертикалния размер и линейност , но си остава все така смачкано и с обратен ход. Корекциите E-W обаче не регулират нищо, едва забележима промяна. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Съб Дек 20, 2008 13:57 Заглавие: |
|
|
R568 - 33om проверено ли е? Сиреч 50V на кадровата. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Съб Дек 20, 2008 14:52 Заглавие: |
|
|
Благодаря на mitachi, беше прекъснал R568. След смяната му всичко си заработи нормално.
Весели празници на всички! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|