| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Дек 21, 2008 22:56 Заглавие: Електроника Ц432 Вертикална черта Решено |
|
|
Да вертикална черта.Сменени всички електролитни кондензатори в захранването.Пълен блокаж отклонителната система не е окасена.Проверн е и е смене краиния транзистор на хоризонталното отклонение сменени елктролитни кондензатори в същия блок.
Помогнете моля Ви.
Последната промяна е направена от Bengata на Вто Дек 23, 2008 10:55; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Дек 21, 2008 23:10 Заглавие: |
|
|
Отклонителната не е "окъсена", но да не е пък прекъснала, проверено ли е? Проследи и провери веригата на ХОБ (хориз. откл. бобина) - все някъде прекъсва веригата. Най-добре с осцилоскоп. Нямам схема и говоря принципно. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Дек 21, 2008 23:54 Заглавие: |
|
|
| Туко що я проверих веригата не е прекъсната съмнявам се в К174ГФ1 но няма как да го докажа осцилоскопа не ми работи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Дек 22, 2008 4:05 Заглавие: |
|
|
Да, К174ГФ1, втасахме я съвсем! Нали тя е генератор в захранването? Какво общо има с твоя дефект? Имаш ОС, ТХО и евентуално тангенсов кондензатор. Съжалявам, че схемата не е пред мен. Проверката с омметър е напълно достатъчна. И евентуално смяна на тангенсовия. Това е елементарен дефект! Ясно е, че ТХО-то е здраво, както и че ОС не окъсява. Но може да е прекъснала. Както и нейният куплунг-л.спойки. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
maistor trichko Активен потребител

Регистриран на: 12 Дек 2008 Мнения: 58
|
Пуснато на: Пон Дек 22, 2008 8:08 Заглавие: |
|
|
| И накрая ще се окаже,че е за кинескоп.А дефекта наистина е елементарен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Дек 23, 2008 10:54 Заглавие: |
|
|
| Решено беше прекъснал R10 центровка по хоризонтала.Кинескопчето е добре.Има проблеми с тунера и няма ПАЛ декодер. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|