| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
DAN Опитен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 273 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Фев 25, 2005 15:36 Заглавие: Слаб контраст на toshiba 21G3XM |
|
|
Здравеите колеги имам проблем с този този ТВ.Работи но с слаб контраст,от менюто е вдигнат на max от serv реж. се регулира но много
малко,кинескопа го пускам на друго шаси работи добре,смених,му дъмпа,нищо.Е вече не знам какво да правя 9/5/115v са ок
ако имате идея...
video:ТB1231
CPU:TMP87CK38n-3560
Благодаря Ви |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Фев 25, 2005 15:41 Заглавие: |
|
|
А как са напреженията/пулсации/,колко е напрецението на видеоусилвателите. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DAN Опитен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 273 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Фев 25, 2005 15:44 Заглавие: |
|
|
| dima написа: | | А как са напреженията/пулсации/,колко е напрецението на видеоусилвателите. |
196v |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Пет Фев 25, 2005 15:48 Заглавие: |
|
|
| imam shema с tb1230, на нея 16краче е abl, 6,3V |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Фев 25, 2005 15:51 Заглавие: |
|
|
Не си спомням схемата, но ако не е I2 шина виж къде върви наппрежението за регулиране на контраста от процесора към RGB и виж дали е в нормата.Ако е ,лошо иска ровене ,но ако не е 100% някой шибан конденз. _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DAN Опитен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 273 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Фев 25, 2005 15:53 Заглавие: |
|
|
| venelin написа: | | imam shema с tb1230, на нея 16краче е abl, 6,3V |
2,3v но тв1230 еднаква ли е с тв1231?? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DAN Опитен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 273 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Фев 25, 2005 15:55 Заглавие: |
|
|
| vlad_o написа: | | Не си спомням схемата, но ако не е I2 шина виж къде върви наппрежението за регулиране на контраста от процесора към RGB и виж дали е в нормата.Ако е ,лошо иска ровене ,но ако не е 100% някой шибан конденз. |
i2c  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Пет Фев 25, 2005 16:02 Заглавие: |
|
|
| za 1231, не знам , но тb1229 i tb1230 sa еквивалентни, ако искаш да ти пратя схемата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DAN Опитен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 273 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Фев 25, 2005 16:05 Заглавие: |
|
|
| venelin написа: | | za 1231, не знам , но тb1229 i tb1230 sa еквивалентни, ако искаш да ти пратя схемата |
благодаря ти но сега я смъквам от нета  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DAN Опитен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 273 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Фев 25, 2005 16:31 Заглавие: |
|
|
имам вече схемата ABL na TB1231 е на 21пин когато го дам към маса има контраст да те убие остава да намеря елемента  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|