 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 25, 2008 2:02 Заглавие: |
|
|
| ShaGratH^ написа: | Моят пръстен е доста дребен.  |
Понеже твоят пръстен бил "дребен", то моя значи бил миниатюрен, и взех, че го смених и аз с дребен, пак от захрнаване за компютър, отвън жълт, а от вътре - бял на цвят, малко повече навивки и взе че светна. Схемата тръгна с транзистори c945 и BC337. Откога се канех да я пробвам тая схема, а и не само тя де...Добе, че има празници, че започнахме да позабравяме откъде тръгнахме...
http://img267.imageshack.us/my.php?image=img4024kv8.jpg
Весела Коледа на всички! Пожелавам ви да сте упорити като мен  _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 25, 2008 10:28 Заглавие: |
|
|
Това чудо без батерия ли свети ??  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 25, 2008 12:46 Заглавие: |
|
|
Батерията е в дистанционното, че друго неще да храни. Не съм я сложил на снимката, иначе свети - вервайте ми! _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Яну 03, 2009 17:47 Заглавие: |
|
|
Нека да изполвам темата, за да питам дали някъде в София се продават светодиодни фенери с драйвери (BOOST CONVERTER, Step up DC/DC Converter и т.н.). Ако искате да не се прави реклама, пращайте мнения на лични.
В комет-а се предлагат няколко вида дросели, които не знам дали ще могат да вършат работа, ако се захвана да си направя сам конвертор. Едните са във вид на транзистори, кото май са без феритна сърцевина, другите на кондензатори с феритна сърцевина, третите са с феритни пръстени, но са едрогабаритни. Ако закупя интеграла, да кажем ZXSC310 на Zetex, какъв ферит ще ми върши работа? _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|