| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
HristoPM Нов потребител

Регистриран на: 26 Дек 2008 Мнения: 1
|
Пуснато на: Пет Дек 26, 2008 18:40 Заглавие: TV Beko K1 Не работи. |
|
|
Здравейте колеги.
Имам проблем с телевизор Beko chassis K1.Напреженията на процесора като цяло бяха по-ниски от зададените стойности.С външно захранжане ги стабилизирахме но не заработва ТХО-то, няма сигнал от Hdrive.На кварца на процесора има осцилации, сигнали от външните бутони отиват до процесора, но не заработва.препрограмиран е EEproma със дъмп от същия модел телевизор и пак нищо.Процесора е: Micronas VCT 49X3F PZ F1 000 5456. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Дек 26, 2008 18:42 Заглавие: |
|
|
| По I2C шината щъка ли нещо ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
гошо Активен потребител

Регистриран на: 05 Ное 2008 Мнения: 68
|
Пуснато на: Пет Дек 26, 2008 18:55 Заглавие: |
|
|
| Аз залагам на процесора ,понеже съм имал няколко такива случая с това шаси |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 26, 2008 18:57 Заглавие: |
|
|
Разбери първо каква е причината да не тръгва неговото/какво товари/ си захранване.Сложи си неговата памет,ако е запазена.В първия момент на старта виж дали има някакви импулси на базата на крайния транзистор на тхо.Ето http://www.speedservice.extra.hu/index/scheme/TV/K1_SM.pdf
има сервизно описание. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
REMZ> Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 347 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Съб Дек 27, 2008 15:22 Заглавие: Re: TV Beko K1 Не работи. |
|
|
100uF/400V ? _________________ Както си работеше и спря!!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|