| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Дек 28, 2008 18:55 Заглавие: |
|
|
Стига
Всичко извън темата ще го трия Раздела е достатъчно сериозен-нека не го обръщаме на говорилня  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Нед Дек 28, 2008 21:15 Заглавие: |
|
|
Bojilov
,ако не те затруднявам дай пак снимка на тунера. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Нед Дек 28, 2008 21:53 Заглавие: |
|
|
emoome
,според мен, тунера за който пишем в тая тема го няма в посочения от Вас лимк,или греша?  _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Нед Дек 28, 2008 22:01 Заглавие: |
|
|
Напълно възможно, щото не съм гледал схемите
Но, ако другаде има снимка, Bojilov може да я качи при справочните данни за SONY
....
Ами, да! Писал съм по инерция. SONY KV-R14M1 Ch. G3E ; обикновен аналогов 9волтов тунер . Проблема с разстройката като, че няма да излезе в тунера, ама трябва да се мери; първо варикапното.... причини, междинката, AFT, бол  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Нед Дек 28, 2008 23:19 Заглавие: |
|
|
Доста пъти ми се е налагало да сменям този 9 волтов тунер с 12 волтов и затова ми е интересно ако има информация какво трябва да се пипне в него.
Ремонта на този телевизор обикновенно правя така,първо правя междинната и после го оставям на изпитание.Ако продължава,сменям и тунера _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Дек 28, 2008 23:37 Заглавие: |
|
|
Дима,дал съм му насока че има снимки в смисъл колкото да види къде и какво се припоява в един тунер при такива проблеми,а не че има точно снимка баш на конкретния тунер.Този го знам че е аналогов,но проблемите са от същото естество най-често.Самите бобини които ползват им се окисляват краката-то си и личи как потъмняват-също както и в МЧУ бобините които ползват.
Отваряш зачистваш краката и припояваш.Както и всички съмнителни "маси" в тунера-едни малки метални "шипчета" които са изводи на екраниращите прегради отзад при страна елементи и минават през отвори на платката тук-таме и са запоени отдолу,както и масите отстрани които хващат по самия ръб на платката на тунера и би трябвало да си в джаза.Пробвай.
И така и така сме ги задъвкали тия тунери-в AE-1C ползват UV816/916 и подобни мизерии се дължат и на спойки на кварца на синтезатора (наглед са идеални).
Иначе методиката ти е абсолютно правилна-първо МЧУ-и без това то е по-вероятната причина. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Пон Дек 29, 2008 19:01 Заглавие: |
|
|
| днес отворих МЧУ-то и явно са ме изпреварили цялото беше презапоявано,повечето бобинки си личеше че бяха въртени,тримера който е най отгоре беше счупен,тунера не е същият сложили са някакъв друг,мисля че имаше телевизори които не вървят като хората ако са със друг модел тунери,презапоих ги и двете ефект нямаше |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Дек 31, 2008 18:13 Заглавие: |
|
|
Какъв тунер е сложен в момента?
Кои бобини в МЧУ са въртяни?Пробвай да ги мръднеш леко и кажи какъв е резултата...
Смени си там и изкъртения тример. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|