| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
гошо Активен потребител

Регистриран на: 05 Ное 2008 Мнения: 68
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 9:29 Заглавие: TV BEKO chassis E1-изключва се |
|
|
| Телевизора е едночипов с tda9345ps.При включване точно се показва картина и минава в стендбай и не може да се включи повече преди да се изключи от контакта за малко!Сменях памет ,процесор ,100 на 400 и прекъсвах някои от веригите на протекшъна но няма ефект.От какво може да изключва процесора -според мен минава в авариен режим щом после не може да се включи ама де да го знам |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 10:30 Заглавие: |
|
|
Провери колко волта излиза на изхода на IC602.Ако имаш сменяй я направо.Преди няколко дена имах подобен проблем _________________ Костадин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
гошо Активен потребител

Регистриран на: 05 Ное 2008 Мнения: 68
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 12:49 Заглавие: |
|
|
| Нямам такава за смяна но мисля че и на изхода и входа всичко е стабилно ,няма и пулсации ,смених и кварца ама все същото |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 16:11 Заглавие: |
|
|
А електролита на 300 волта смени ли? _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 16:15 Заглавие: |
|
|
Сменил е този на 400
Гошо, около кварца има и кондери  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
гошо Активен потребител

Регистриран на: 05 Ное 2008 Мнения: 68
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 16:26 Заглавие: |
|
|
| Ако мислиш че може да е от тях ще ги сменя и тях-те са 3-4 електролитни |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 16:32 Заглавие: |
|
|
| Във веригата на кварцА ! Писано е по въпроса , ако не като за начало пусни принудително захранването на лампа и мери . И това е писано вече, и как става. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
гошо Активен потребител

Регистриран на: 05 Ное 2008 Мнения: 68
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 23:50 Заглавие: |
|
|
| Не е от тях кондензатори явно пък и вчера не можах да намеря нищо по въпроса в търсачката.Пиша телевизора и шасито ,а то ми изкарва за кви ли не други телевизори 562 теми дето нямат общо с този телевизор |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Дек 31, 2008 0:13 Заглавие: |
|
|
Бре, Гошо, всички тв-та принципно си приличат!
Какво е състоянието на 6кр. на проца след като изключи (и преди това), дебни го с осцилоскопа. Ниско ниво означава- защита. Като заработи има ли импулси от ТХО на 34кр.
Виж веригите от 8кр. на ТХО нататък, мери и дай инфо...
По шините какво става през това време....
Или откачи крайния на ХО, закачи лампа и мери всички напрежения по захранването. Надявам се да работиш по схема  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Дек 31, 2008 15:57 Заглавие: |
|
|
| Какво е нивото на 6 крак Protect на процесора ? Трябва да е висок потенциал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|