| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 20:02 Заглавие: |
|
|
zapad, В сериозния раздел пишем конкретно кое, защо, как...
Иначе има пет вида чаркове и всеки може да прави беля- подходящо за последния раздел(предпоследния). Не си ли съгласен  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 20:35 Заглавие: |
|
|
| Провери захранването на процесора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 21:57 Заглавие: |
|
|
Убеден съм че проблема е в горещата част, ако беше около процесора, нали щеше да има поне другите напрежения? Ще попремеря и малко резистори около въпросния Q603. Днес беше много напрегнато и всеки бърза та се ошашавих малко, но сега вече на спокойствие ще го разчопля.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 22:10 Заглавие: |
|
|
| emoome не знам по коя схема гледа,затова не съм опоменал точно кое е съпротивлението. Имах предвид R616 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 22:36 Заглавие: |
|
|
Ок
| Цитат: | | П.П. Схемата е с полевия транзистор в захранването. |
От това , вече дописано, следва да е ясно коя схема е на вниманието ни  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Дек 30, 2008 23:03 Заглавие: |
|
|
| Меренето на резисторите не доведе до нищо ново, с този кондензатор - С608 (100 наместо 47 мкф) се държи по следния начин : При включване ТВ се държи нормално, отива си в стенбай или работен режим, зависи как е изгасен. От работен режим в стенбай излиза и се гаси захранването (умира нацяло без никакви вторични напрежения) за период около 2-3 сек. и заработва. Шах! С оригиналната стойност умираше и трябваше да го изключа от мрежата, да разредя големия филтър на греца за да заработи. Всички полупроводници в топлата част са подменени, резисторите разкачени и мерени, ще го ръси попа май така... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Дек 31, 2008 14:00 Заглавие: |
|
|
Импулсен траф? _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Дек 31, 2008 14:38 Заглавие: |
|
|
| Сдадох го така, клиента е доволен все пак, весели празници колеги! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Яну 04, 2009 21:14 Заглавие: |
|
|
| След толкоз дни на размисъл и безсънни нощи (разбирай ядене и пиене) се сетих че смених филтърните кондери на +В с май 2x220мкф/200V, по схемата са 100/160 и 47/160. Да не може да ги "натъпче" захранването на стенбай режим? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
гошо Активен потребител

Регистриран на: 05 Ное 2008 Мнения: 68
|
Пуснато на: Нед Яну 04, 2009 22:17 Заглавие: |
|
|
Не е от това колега.Пийвай си ракийката спокойно  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|