 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пон Яну 05, 2009 8:16 Заглавие: |
|
|
| pifakiz написа: | | ...А да е вътре в ресивъра, не ми се вярва, ама хич!... |
Напротив, има доста примери за устройства, пригодени за различни напрежения, без да е изведен външен превключвател за целта. И като се замисля, въпреки неголямото тегло на апарата ти, това, че няма превключвател говори по-скоро, че може да е с конвенционално, трансформаторно захранване, което, дори и да няма за 220 V, по- лесно ще се преработи поне.
П.С. Така, че най-добре отваряй и виж как е, или носи на майстор той да прецени. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Яну 05, 2009 19:20 Заглавие: |
|
|
Ако ме питаш мене, може да пробваш с един автотрансформатор от конрад. Струва 20-на лева някъде и миля, че ще ти свърши работа. Трябва да се види дали мощността ще отговаря на тази на усилвателя. Автотр. мисля че беше за 3 А и ако е така, то ще въри идеална работа. Няма преработки, няма скъпи трансформатори, няма хармоници, разправии и други неудобства. Пиши за резултат, ако вземеш автотр. _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yosko_1 Опитен потребител

Регистриран на: 10 Яну 2006 Мнения: 158 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Яну 05, 2009 20:31 Заглавие: |
|
|
автотрансформатор е най добрия вариант - около 600W трябва да е. 540W е ресивъра _________________ Skype-yosko_1 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pifakiz Нов потребител

Регистриран на: 04 Яну 2009 Мнения: 5 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Яну 05, 2009 23:26 Заглавие: |
|
|
Благодаря Ви!
За начало - ще го занеса в сервиз, за да видя дали не може да се преработи лесно захранването!
Все пак това е най-доброто решение, тъй като няма да изисква необходимостта от второ, допълнително устройство - както казвате понижаващ траф!
Поздрави |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kabel Опитен потребител


Регистриран на: 15 Ное 2007 Мнения: 198 Местожителство: Павел бяня
|
Пуснато на: Вто Яну 06, 2009 1:50 Заглавие: |
|
|
| Става с преработка "пренавиване+навиване на нов трансорматор".Скоро преработвах няколко ресивъра от щатите така щото клиентите искаха да е аудиофилско.Има и 2 траф вътре за стенбай.За други по не аудиофили РАЗДЕЛИТЕЛЕН 222/110.Преработката излиза от 40 до 200 лева зависи от аудиофила какво иска. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|