| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Нед Яну 11, 2009 12:05 Заглавие: |
|
|
| Колега би ли споделил този "FUNAI-ския метод със запалката" човек все пак се учи докато е жив. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TDA2040 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юни 2005 Мнения: 500 Местожителство: strajica
|
Пуснато на: Нед Яну 11, 2009 12:07 Заглавие: |
|
|
Трябва даси анмеря читави ценер и резистор 3.3ом. теми правят мизерията като му пуснах външно 12В заработи като хората.  _________________ 98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Яну 11, 2009 12:40 Заглавие: |
|
|
Сложи един 7812 стабилизатор, не се мъчи с ценери...
"Фунайския" метод е нагряване на процесора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Нед Яну 11, 2009 14:38 Заглавие: |
|
|
Аз смятам че с ценер и резистор си е най-добре.Резистора е толкова че след него да е горе долу 12 волта.Ценера според ситуацията там служи само за да защити веригата ако превишим 12 волта.Със 7812 става но ако се вдигнат вторичните от ТХО според мен останалите вторични ще са височки пък тази ще си е 12 волта ако не пробие и 7812 Това май не е приемливо.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Яну 11, 2009 16:22 Заглавие: |
|
|
На първо време трябва да си смениш електролитите в захранването пък после всичко останало каквото и да било.С тия сегашните ако ще и седемдесе и десет дванайсе да сложиш-пак ще имаш ядове....
След като ги смениш пишеш стойностите на +B в работен режим и в стендбай и едва когато там всичко е ОК се занимавай с стабилизатора на 12В-сега засега там работа нямаш... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TDA2040 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юни 2005 Мнения: 500 Местожителство: strajica
|
Пуснато на: Вто Яну 13, 2009 18:35 Заглавие: |
|
|
Днеска смених конднезаторите напреженията са 110В и 16 В в работещ режим в стенбай са 114В и 15.5В. Телевизора работи добре. Но ОС от време навреме преискрява от към шийката на кинескопа  _________________ 98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Яну 13, 2009 19:00 Заглавие: |
|
|
ОС може да се ремонтира ...
Играчката е бележиш, сваляш, чистиш, мястото на пробива може и да поразплетеш, да изолираш отдолу (лак, силикон), ако трябва наставки - с други жички , пак изолираш и работи 100г.
| Цитат: | | преискрява от към шийката | - демонтаж и оглед, докато не е станало късно.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TDA2040 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юни 2005 Мнения: 500 Местожителство: strajica
|
Пуснато на: Сря Яну 21, 2009 12:08 Заглавие: |
|
|
Телевизора е отремонтиран. ОС е сменена с друга . Напреженията са си както и п реди.
Благодаря на колегите за помоща  _________________ 98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|