| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
GSt Опитен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2004 Мнения: 190
|
Пуснато на: Вто Яну 13, 2009 17:07 Заглавие: |
|
|
Вертикалното работи Sandcastle има като слънце и влиза в процесора.
Симулирах кинескоп, като извадих платката от него и запоих 3 резистота по 50кОhm към пушките, а другия им край към 200В. Сигнала не се появи на катодите. Съмнявам се, че е от хардуерната версия на TDA8844 но съм сложил същата ревизия 2Y. Има ли някой бин за проба? Има ли нужда да се преинициализира ТДА8844 наново след смяната му? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Яну 13, 2009 18:25 Заглавие: |
|
|
| GSt написа: | | Има ли някой бин за проба??... |
CPU SDA5555A041 , Video TDA8844, шаси 11AK19Y11
| Цитат: | | Симулирах кинескоп.... | -
а обратната връзка ?
.... по-добре закачете друг кинескоп за проба...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GSt Опитен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2004 Мнения: 190
|
Пуснато на: Вто Яну 13, 2009 18:54 Заглавие: |
|
|
| Тези бинове ги пробвах. Имам чувство че не е от бина. Качвам моя с него е най-добре геометрията и менютата. Освен това графиката е много ярка и мисля че не проблемен кинескоп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 14, 2009 1:31 Заглавие: |
|
|
| Телетекста работи ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GSt Опитен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2004 Мнения: 190
|
Пуснато на: Сря Яну 14, 2009 7:52 Заглавие: |
|
|
| Да работи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 14, 2009 9:39 Заглавие: |
|
|
| Виж дали излиза яркостния сигнал Y от 28кр. на TDA8844, дали влиза на 27кр. и колко е напрежението на 26кр.? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GSt Опитен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2004 Мнения: 190
|
Пуснато на: Сря Яну 14, 2009 10:50 Заглавие: |
|
|
| Яркостния го има и на двете крачета 28, 27, а напрежението на 26 пин е около 2В. BCLIN нормално ли е да е 3,4V много ми се вижда имам спомен за под волт |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 14, 2009 11:08 Заглавие: |
|
|
| GSt написа: | | напрежението на 26 пин е около 2В. | Това трябва да ниско, дай го на маса за проба, да видим дали ще се появи образа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GSt Опитен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2004 Мнения: 190
|
Пуснато на: Сря Яну 14, 2009 11:31 Заглавие: |
|
|
Бинго картината се появи. Благодаря за помоща сега ще е по лесно да намеря проблема.
Открих го: Резистор от 26 пин към маса (1К 0805) прекъснал. На платката пише R560. Благодаря на всички за отзивчивоста. Закривам темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|