| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Яну 17, 2009 22:08 Заглавие: |
|
|
| hunterS написа: | | ....би мерил контролирал магнитно поле .... |
Хол датчика може функционално (което е и най-често срещаното му приложение /отчитайки и автора/) да е от същата "партия", а именно да показва "тука (или по-точно сега )има, а тука (сега) - нема".
Дали източника ще е светлина (от свето(IR)диод) или магнино поле от закрепен някъде постоянен магнит - все тая.
Измерване и контрол на магнитно поле с Хол датчик е ....  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hunterS Нов потребител

Регистриран на: 10 Яну 2009 Мнения: 36
|
Пуснато на: Съб Яну 17, 2009 22:12 Заглавие: |
|
|
Е ми бачо като не казва каква функция изпълнява устройството че да се помисли да знаем какво ще се следи или командва с този заместител  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Съб Яну 17, 2009 22:13 Заглавие: |
|
|
| Ако успееш да закрепиш здраво излъчвателя и приемника един до друг под необходим ъгъл, може и да се получи отразяване на сигнала от зъбците на Ignation Pulse Generator rotor на коленовия вал, или Speed sensor. Ка ще се справиш с температурата..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 2:08 Заглавие: |
|
|
Датчик за положение на първи цилиндър в Мазда МХ6. Намира се в делкото. Температура като температура. Там където е топло слагат индуктивни. Още не е решено окончателно какво ще му забуча. На Хонда са светодиод и фототранзистор. И си работят малко повече от на маздите.
И да питам между другото. Къде може да се купи датчик на Хол с 12 волта захранване и отворен колектор на изхода? _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 9:06 Заглавие: |
|
|
| Всичко което знам за двигателите, и електрониката за тях е от пистови мотори Ерове. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vetre Активен потребител

Регистриран на: 20 Фев 2008 Мнения: 91
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 11:22 Заглавие: |
|
|
тъй и тъй ти трябва за автомобил,не е ли най-добре от морга
или някоя от форумите блъсната за части. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 12:19 Заглавие: |
|
|
| Vaklin написа: | | Къде може да се купи датчик на Хол с 12 волта захранване и отворен колектор на изхода? |
Тук
Преди години използвах подобни в опелите с отличен успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 14:59 Заглавие: |
|
|
Биполярни или униполярни?
В случая с моргата нещата са особено комплицирани. Обяснявам:
1. Ако все пак се намери, а е много рядко, защото колата по принцип е МХ6, а в реалност е Ford Probe, то му искат 400 лева. Аз на моргаджия 40 стотинки за баничка не давам, а той 400 ще иска! Да мре!
2. Смяната на този датчик е много над възможностите на човек със сериозна квалификация. По тази причина заводът препоръчва замяна на целия разпределител. Не е невъзможно, но трябва да се изяснят хиляди неща.
3. Купуваш на морга и не знаеш какво купуваш... Къде е логиката. Пък и въпросът е, че на мен ми е интересно. Колата и без него си се движеше.
Ако не вярвате на точка 2 мога да приложа снимков материал. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 17:28 Заглавие: |
|
|
| Имаше един модел мазда с ванкелов двигател. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 17:47 Заглавие: |
|
|
| Vaklin написа: | | Биполярни или униполярни? |
Биполярния няма значение как ще го обърнеш но чувствителноста му е малко по ниска Което в твоя случай не би трябвало да окаже влияние на работата на датчика. Колкото до моргата съм напълно съгласен с теб, проблема при тези датчици е че прекъсват вътрешно поради вибрациите и високата температура при работа на двигателя и да купиш от морга си е пълна набутвация.
Датчиците с които работих на времето са HAL115 и са доста по чувствителни от тези при Братан но съм сигурен че няма да имаш проблеми и с другите освен ако магнита не се е скапал което не е изключено но се случва изключително рядко. Все пак сложи от униполярните за по сигурно и тествай преди да монтираш всичо на място. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|