 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladovg Нов потребител

Регистриран на: 26 Яну 2009 Мнения: 4
|
Пуснато на: Вто Яну 27, 2009 17:35 Заглавие: |
|
|
Много ви благодаря за мненията оказа се чи и LM2596 е доста труден за откриване да се надявам че ше го намеря. Имам и друго питане според вас освен LM дали и нещо друго е изгърмяло Или най добре да зачакам докато се намери и да тествам какво става по веригата. А за филтъра предполагам не е проблем и да е без него само за теста
Отново много ви благодаря |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pilgrim Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2007 Мнения: 347 Местожителство: wild,wild world
|
Пуснато на: Вто Яну 27, 2009 19:41 Заглавие: |
|
|
Въпросния чип може да се замени с този:
разликата е в честотата на осцилации-оригиналния е 150 кHz, а този е 50 кHz.
Има го в Комет-цена около 1,6 лв. _________________ Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Вто Яну 27, 2009 20:41 Заглавие: |
|
|
Я си купи оригинален чип. Ако можеше да се замени нямаше да струва три пъти повече . Да в някои случаи може и да стигне запаса на идуктивноста на дросела. По мои наблюдения обаче,никой не си играе да слага по-голям дросел, само защото на някой му се иска да мине тънко. Тука примерно го има чипа:
http://k99bg.com/ElC_Catalog.asp?SearchText=lm2596&Groups=0
Аз съм го правил smd като му подгъна крачетата и му резна корпуса със секачките през дупката . Заспива.....
Ако искаш да минеш с по-тънкия вариант LM2576, тогава просто увеличи индуктивноста на натрупващия дросел 3 пъти и естествено изходния кондензатор. _________________ ИВАН ПАВЛОВ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladovg Нов потребител

Регистриран на: 26 Яну 2009 Мнения: 4
|
Пуснато на: Вто Яну 27, 2009 21:19 Заглавие: |
|
|
| Благодаря на всички за вниманието като набавя чипа и го монтирам ще пиша какво става. Още веднъж благодаря на всички. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|