| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Пон Фев 02, 2009 10:09 Заглавие: |
|
|
Да  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Desso Нов потребител

Регистриран на: 26 Окт 2005 Мнения: 27
|
Пуснато на: Пон Фев 02, 2009 15:10 Заглавие: |
|
|
Направих въпросната схема,но се получи следното..ИС1 брои нормално от 0 до 9 ,а показанието на ИС2 е винаги 8.Мисля че са ми продали дефектен елемент защото когато им разменя местата също не работи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Пон Фев 02, 2009 18:23 Заглавие: |
|
|
Може да си я повредил при запояване .. Тези са чуствителни  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Пон Фев 02, 2009 18:27 Заглавие: |
|
|
| Най-вероятно е дефектна. При мен от 8 броя една се случи дефектна. Те мисля са по CMOS технология и се плашат от статично електричество. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Desso Нов потребител

Регистриран на: 26 Окт 2005 Мнения: 27
|
Пуснато на: Пон Фев 02, 2009 18:44 Заглавие: |
|
|
не е проблема в запояването със сигурност , защото са на цокли..но както и да е.Проблема е че малко трудно ги намерих,но все пак поне единия заработи и успях да си направя пробата с фототранзистора.
eler не беше необходим допълнителен транзистор за усилване. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|