 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Elmech Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юни 2004 Мнения: 119 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Вто Фев 03, 2009 14:01 Заглавие: |
|
|
| Без памет телевизора тръгва с растер като 16:9,отгоре и отдолу по 5 см черно , контраст, яркост добри, на снежинки, с обратен ход около 10 см отгоре, даже при търсене на програми се виждат с добро качество. С празна памет не тръгва, с дъмпа за това шаси от файлообменника тръгва свит и на възглавница, без картина. Не можах да вляза в сервизното с INSTALL menu, 4,7,2,5. Aко някой знае друг начин за влизане в сервизно меню на този телевизор моля да се обади. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Фев 03, 2009 14:34 Заглавие: |
|
|
При положение, че тръгва без памет няма основание и никаква логика да не тръгва с празна.
"Празна" означава записана с "FF". |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Фев 03, 2009 14:35 Заглавие: |
|
|
Друг начин за влизане в сервиз на шаси 11AK19 няма,или не Ви работи някой от бутоните или правите нещо както не трябва.
INSTALL menu /или направо натискате синия бутон/ и после 4,7,2,5. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Elmech Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юни 2004 Мнения: 119 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Съб Фев 07, 2009 19:01 Заглавие: |
|
|
| Потвърдено: тръгва без памет с разтеглен растер почти като 16:9, с обратен ход на лъчите около 10 см. С памет не тръгва ( празна или с дъмп от файлообменника) - излиза от стендбай, но няма развивка. Като измъкна паметта както е пуснат идва развивката. При пуснат телевизор като се набие празна памет може да се влезе в сервизно меню, да се променят опции и стойности, но реално картината не се променя и не може да се запише нещо така че да тръгне после от стендбай. Паметта работи, като го пусна да търси аутосърч, минава на следващ канал като номер, но записва на всички места само последната програма, а в 24с08 само на едно място има запис. Същите дефекти абсолютно прави и друг телевизор LIFETEC с шаси 11AK19-5, processor SDA5252-A005, памет 24с08...... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Съб Фев 07, 2009 19:32 Заглавие: |
|
|
Е колко празни поста ще напишеш? Слагай нещо и си оправи регулировките в сервиз. Ако не можеш да се оправиш, има други, които срещу известно заплащане ще свършат работа.
Вероятността някой да има нещо, регулирано с геометрия и баланс точно като за теб клони към нула. Вече ти беше казано. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Фев 07, 2009 20:31 Заглавие: |
|
|
| Elmech написа: | | При пуснат телевизор като се набие празна памет |
 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Фев 07, 2009 21:13 Заглавие: |
|
|
//offtopic
Абе то така ама...Аз съм го виждал да се прави в DTV1 и там метода по време на сервизен режим.И ставаше де за омазани памети.Ама и кво прави,кво струва тогава колегата едно CCU така сгърна.
Принципно не е толкоз лоша и страшна идеята де ама едно невнимателно вкарване на чипа в цокъла или трепване на ръката и може да стане беля. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|