| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Вто Фев 10, 2009 12:11 Заглавие: |
|
|
| как точно изглегда завесата, снимка може ли да направите ако е още при вас? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Вто Фев 10, 2009 16:22 Заглавие: |
|
|
Нямам качествен апарат а с GSM не става но ако измисля нещо ще кача. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Фев 10, 2009 16:26 Заглавие: |
|
|
Що не пробваш да качиш малко стояността на кондензатора на ускоряващото.Запаралели го с още някакъв да видим дали няма да пооправи. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Сря Фев 11, 2009 11:02 Заглавие: |
|
|
Божилов няма ефект от повишаване на капацитета за ускорението.Филипов този кондензатор беше първия които смених.За ефекта , в режим на AV от ляво на дясно картината постепенно изсветлява като няма никакви брумове върху нея , бистра като сълза. Класическите вертикални линии светло-тъмно в лявата тъмна част липсват , просто отляво на дясно картината постепенно изсветлява, даже немога да преценя кое е вярното тъмното или светлото.
Ха тръгна. Пуснах го без кондензатор на ускорението ефект никакъв, допрях го под напрежение скочи искрата за да зареди цето и всичко се оправи .Пускам спирам работи явно или е кинескоп или ТХО. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Фев 11, 2009 11:12 Заглавие: |
|
|
| Решението според мене е сигнал хоризонтални ивици от генератор и с осцилоскопа (на 2, 5 или 10ms) опипване точка по точка от видеодетектора до катодите на кинескопа, G1, G2 и ще разбереш къде криви |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Фев 11, 2009 11:19 Заглавие: |
|
|
| Намирисва на кинескоп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Фев 11, 2009 11:27 Заглавие: |
|
|
pamporov, То хубаво човек да има "нюх" към повредите, ама в следващия сервиз може да открият, че е лош контакт в цокъла....  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Фев 11, 2009 11:53 Заглавие: |
|
|
ДА, но това | plamen petrov написа: | | .... може ли да се получи от цокъл кинескоп а? | предполага поне оглеждане и почистване, но знам ли... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Сря Фев 11, 2009 12:14 Заглавие: |
|
|
Цокъла е от ония занитените на 120 градуса и не съм го отварял така че са възможни и всички варианти . Засега ще заминава така. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|