| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Фев 09, 2009 13:30 Заглавие: |
|
|
| bai_tishan написа: | .Но в случея и 1.25 навивки да ги направиш щом пак гаси-работата е ....  |
| Цитат: | | Свалих още една и остан само с една . Работи от снощи без да е гаснал. |
Даже и в момента работи и не е гаснал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Фев 09, 2009 13:35 Заглавие: Re: JVC AV32WP2EN 100Hz 16:9 късо в кинескопа син цвят към |
|
|
При 50-херцовите са 2 до 3 навивки,при 100-херцовите телевизори обикновено навивка до навивка и половина. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 10, 2009 11:23 Заглавие: |
|
|
Така още едно питане.Трябва му съвсем малко контраст , дали може да има в сервизно меню такава опция ? Или Safache proba.....
За сервизното меню.
Процессор M37207EFSP, SDA30C163.
Пульт : RM-C791-1E
Перед выполнением основных регулировок необходимо установить следующие параметры: ECO — OFF; ZOOM —REGULAR; PICTURE MODE (VSM) —COOL; DIGITAL SURROUND — OFF; BALANCE — среднее положение; SLEEP TIMER — OFF. Для входа в сервисный режим одновременно нажать кнопку «i» (INFORMATION) и «MUTE» на ПДУ
Выход : Нажать кнопку «i» (INFORMATION) на ПДУ
Но въпросния пулт го нямам RM-C791-1E , днес ще купя Pilot 1841 или FRC 1082 тези ги дават като заместител на оригиналното.
Още нещо направих следните измервания с мултицет
R 157 V
G 170 V
B 190 V - той е ясен
G2 300V
То е ясно че е здухан кинескопа но искам да го зкрепя за 1 2 месеца за да му се накефя на звука просто е уникален.Пък през това време ще търя кинескоп.
Това е за сега благодаря на всички отзовали се и лек ден. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Фев 10, 2009 11:26 Заглавие: |
|
|
Няма да стане номера!
Входа в сервиз е само от оригинален пулт.
Заместителите като правило не поддържат два едновременно натиснати бутона (включително и тези които са 1:1 като оригиналните). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Вто Фев 10, 2009 11:34 Заглавие: |
|
|
Само да допълня че примера с ламповите например Пирин не е точен защото там с 1 навивка се отопляваше високоволтовия диод 1Ц21П (DY 86).Та който е ръчкал лампи знае че първата цифра на руското означение е отоплителното.Тоест 1.25 волта ако не се лъжа  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 10, 2009 11:35 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | ....само от оригинален пулт.
|
А оригинален дали може да се купи нов и от къде ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Фев 10, 2009 11:41 Заглавие: |
|
|
Питай тук.
Но дали и какво биха могли - не се наемам да прогнозирам какъв би бил и за колко.
По принцип не е задължително пулта да е именно този.
Комбинациите които ползва тази марка са няколко на брой и винаги се поддържат от оригиналния пулт (но винаги само една - тази която трябва за конкретния случай), така че не знам дали по-простия вариант не е друг  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 10, 2009 15:55 Заглавие: |
|
|
Дали с изброените ще стане ?
RMC71 RMC1512 RMC1514 RMC85
Шасито е MB |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Фев 10, 2009 16:01 Заглавие: |
|
|
| Bengata написа: | | RMC71..RMC1514... |
С тези двата мисля, че - да.
Другите не съм ги виждал (май) и трябва да ровя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Фев 11, 2009 10:10 Заглавие: |
|
|
| За протокола RMC1512 го управлява и влиза в сервизен режим. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|