| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ikarlo Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2008 Мнения: 470 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Фев 12, 2009 16:08 Заглавие: |
|
|
Проблема се решава най-просто чрез модулите на AUREL (в ЕЛЕКТРОНИНВЕСТ) приемник, трансмитер 10dBm и усилвател 25dBm, като ги има във варианти за 434 MHz и 868 MHz. Моделите са различни, затова не ги уточнявам, а и те ги обновяват често. Трябва само да внимаваш да са съгласувани помежду си - има варианти AM и FM. Кодирането с коя да е двоика кодер/декодер, напр. моторолските. Скоро правих дистанционно за управление на драга - с усилвателя покрива исканото от теб разстояние. Освен това те са законни!
Нямам актуалните цени, но са към 30 - 50лв/модул, т.е. макс 150лв ще стигнат (от там трябва да се вземат и антените). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nobodyshadow Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2004 Мнения: 413 Местожителство: Сливен
|
Пуснато на: Чет Фев 12, 2009 17:00 Заглавие: |
|
|
Съвета с GSM ми се вижда най-лесно осъществим.Другото си е занимавка за "Фенове". _________________ Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Чет Фев 12, 2009 17:33 Заглавие: |
|
|
ДА с GSM-a e добра идея но ще му трябват 2 нали иска 2 релета да щрака. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Чет Фев 12, 2009 19:03 Заглавие: |
|
|
| Може и с един GSM, някои имат възможност за пращане на DTMF. DTMF декодер на приемната страна и може да управлява и повече от 2 релета. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Чет Фев 12, 2009 19:08 Заглавие: |
|
|
С GSM става, но всяка година трябва да се зареждат някакви пари в картата за да може да и се удължава периода на валидност и ....
П-добре с модулчета за да е независим  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Чет Фев 12, 2009 19:09 Заглавие: |
|
|
Да но тогава трябва да отсрещния да вдигне..което излиза нерентабилно ако се ползва много често..То ако става въпрос има такива модули който имат слот за симкарти и си имат ком порт и други т.е. ползват се за модеми общо взето. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Чет Фев 12, 2009 20:48 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Да но тогава трябва да отсрещния да вдигне |
То само да звънне и хората взривяват бомби пък ние сега за две релета ще трябва да вдигаме
За сигурноста на връзката мисля че няма какво да коментираме, а за две команди от един GSM нека се изкажат колегите които се занимават с GSMи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Slavko58 Активен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2008 Мнения: 74
|
Пуснато на: Чет Фев 12, 2009 20:50 Заглавие: |
|
|
| Района е в покрайнините на малък провинциален град и по-конкретно една керамична фабрика, която има голяма двукрилна врата (подобна на входен портал на завод, ТКЗС и т.н.), през която влизат камионите, отнасящи продукцията ни. Проблема е, че тя е отдалечена на около 1200м от самата фабрика и обикновено пазачите не си правят труда да я заключват вечер, затова шефа ми постави задача да намеря начин да се отваря/затваря от стаята на пазачите, примерно. Теренът между приемната и предвателната точки е абсолютно равен, нямаме мощни предаватели, които да объркат нещата. Затова се заинтересувах най-много от варианта с уоки-токитата, към които DJ69VN така отзивчиво ме упъти, освен това с тях разполагам с готови натроени трансиври, които да променя така, че да си предават кодове (защо не и двупосочно) и така да се осъществяват процесите на отваряне/затваряне, включително да се връща информация при пазача дали вратата е отворена или затворена. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Чет Фев 12, 2009 20:52 Заглавие: |
|
|
Няма как да стане с тонално то избиране и тонален декодер от др. страна без да е осъществена voice връзка.А там вече влиза в разходи..другия вариант е с по един ГСМ на реле. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Slavko58 Активен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2008 Мнения: 74
|
Пуснато на: Чет Фев 12, 2009 20:55 Заглавие: |
|
|
| Уоки-токитата не са ли приемно-предавателни радиостанции, при които процесите приемане/предване се редуват с бутон Transmitt/Receive? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|