| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Чет Фев 19, 2009 8:33 Заглавие: |
|
|
Ако R828 не е мост-да не е увеличена стойността? _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Чет Фев 19, 2009 21:37 Заглавие: TV CROWN CTV-1573 -захранване |
|
|
При мен е мост.Намалих R807 от 330к. на 220к. и вдигна 113в. при товар 60вт. лампа. Но като включих ТХО-то почна да цъка захранването. Изключих ТХО-то и пак без товар 120в. с товар 60вт. лампа не вдига В+ Някой има ли идея? _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Чет Фев 19, 2009 23:48 Заглавие: |
|
|
| Може и да съм пропуснал ,но май никъде не казваш дали си сменял BU808.Че това с лампата не винаги е коректна проба. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Пет Фев 20, 2009 10:34 Заглавие: |
|
|
| а по веригата d802, c812,c834 сменял ли си кондензаторите и диода? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Фев 20, 2009 21:05 Заглавие: Re: TV CROWN CTV-1573 -захранване |
|
|
| joro_61sv написа: | | Не мога да видя осцилограмите защото имам проблем с осцилоскопа! | Давай му схемата и да го почваме, че трябва да видиш осцилограмата на гейта . | joro_61sv написа: | | Намалих R807 от 330к. на 220к. и вдигна 113в. при товар 60вт. лампа. | R807 е само за първоначалния старт, а той при теб работи и пробата може да те подведе. Виж останалите елементи, в работен и в деж. режим захр. на схемата е през диода от имп. траф и не трябва да пулсира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Фев 20, 2009 21:18 Заглавие: |
|
|
| Това е твоята схема . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Нед Фев 22, 2009 23:15 Заглавие: TV CROWN CTV-1573 -захранване |
|
|
Благодаря! Да това е точната схема! Проблема е решен! Това че не тръгваше захранването с лампа доста ме заблуди.Тръгваше само ако намаля 330к. или ако махна единият кондензатор 47мф./160в.Накрая смених BU808 с нов и тръгна.Вероятно пробива под напрежение!Като го меря ми дава здрав/имам в предвид че е дарлингтон/.Смених и C607защото си беше намалил капацитета от 10 на 7мф.Благодаря на всички отзовали се!!! Закривам темата!  _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|