| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Нед Мар 08, 2009 23:55 Заглавие: |
|
|
| Ако са NiCD или NiMH можеш да им добавиш резистор, който да им поддържа заряда от акумулатора. Така ще станат почти вечни. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Мар 09, 2009 1:55 Заглавие: |
|
|
Извинявам се за бързописа. Не 'обратно', а в същата посока. Не е трудно да се сетим защо (подсказка: пиково обратно напрежение) _________________ “Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…” |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grizzly Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008 Мнения: 246 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Мар 09, 2009 2:00 Заглавие: |
|
|
Да,даа.
И един трансил + варистор + гръмозащита....
Резистор с ценер е предостатъчен. Ценера в обратна посока е диод и при няколко килоома резистор ще пази от всичко.
Тая тема си е за говорилнята.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Пон Мар 09, 2009 8:56 Заглавие: |
|
|
Я не ги слушай... ще те накарат и UPS да му сложиш....
Само спази препоръките на колегите за намаляне на резистора до около 5 кОм с цел по- стабилна работа, което не бях предвидил. _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
apisabvgd Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2008 Мнения: 108
|
Пуснато на: Пон Мар 09, 2009 12:05 Заглавие: |
|
|
| искам да сменя батерийте с захранване от колата точно защото държат по 3 месеца(дюрасел)той има светлина часовника,мери темп.вътре,вънка!И както вече казах ще го направя по начина на bobykafe с по-малък резистор и готово!Мерси на всички! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Мар 09, 2009 13:16 Заглавие: |
|
|
| E това за светлината променя всичко ,я най добре премери консумацията когато свети ,едва ли е под 10мА ,може и до 100 да стига ,чудя се докога ще ви вадиме думите с ченгел ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|