| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Мар 11, 2009 22:44 Заглавие: |
|
|
| А се произвежда "и такава и онакава" защото има пазар и за двете. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Милен Опитен потребител

Регистриран на: 15 Окт 2007 Мнения: 330
|
Пуснато на: Сря Мар 11, 2009 22:49 Заглавие: |
|
|
Ако намериш реле на Chint слагай него, добри китайци са.
А като не щеш китайско може да потърсиш и Сименс или Шнайдер ще ти излезе няколко пъти по скъпо и не се знае да ли и тях не са ги правили китайци. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Мар 11, 2009 23:08 Заглавие: |
|
|
| То за правенето е ясно, важното е къде и най-вече от кого е конструирано. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Чет Мар 12, 2009 1:48 Заглавие: |
|
|
То блокировка от стартиране е лесно, проблем става при отпадане на фаза ПРИ РАБОТА на двигателя. Той може да продължи да се върти и самият той действа като трансформатор и на извода на отпадналата фаза има напрежение и тези схеми се лъжат и не изключват. Случвало ми се е и залепнали пластини на 2 фази на контактор. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Чет Мар 12, 2009 6:48 Заглавие: |
|
|
Постепенно стигаме до истината. Къде обаче се продава "изкуствен звезден център", не знам.
При вече работещ двигател, ДТЗ ще хване повреда в една фаза. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
apxu Опитен потребител


Регистриран на: 23 Ное 2006 Мнения: 186 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Мар 12, 2009 18:56 Заглавие: |
|
|
По време на работа и отпадане на фаза термичната защита в пускателя изключва, но тя е бавна.
Г-н Ваклин Христов виждам че правите диагностика можели да питам нещо за моята трошка че немога да си оправя разход. _________________ 70% от потребителите използват 30% от възможностите на техниката,а останалите 30% използват 70% от възможностите на същата.
Последната промяна е направена от apxu на Чет Мар 12, 2009 20:14; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Чет Мар 12, 2009 19:03 Заглавие: |
|
|
| Преди имаше такава тема и някой даде схема на такова устройство, потърси я. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Милен Опитен потребител

Регистриран на: 15 Окт 2007 Мнения: 330
|
Пуснато на: Пет Мар 13, 2009 23:08 Заглавие: |
|
|
Преди време си правих индикатор за последователноста на редуване на фазите, коментирах и в този и в друг форум . Реализирах схемата от този сайт http://www.edn.com/article/CA6347253.html.
Елементите са разчетени за американски напрежения с честота 60Hz, но са дадени формулите за преизчисляване за 50Hz. Схемата с преизчислените стойности е в атача. Правих я два пъти като преносимо устройство и стационарна към една подвижна машина - работи перфектно.
За индикация използвам обикновени глимлампи с вграден резистор. Евентуално може да се сменят глимките с някакви подходящи релета и тогава сработването на дясното ще разрешава а лявото забранява работата на двигателя.
Ако ти се вижда сложна ето още една елементарна с две лампи и кондензатор. http://www.geocities.com/lemagicien_2000/elecpage/3phase/3phase.html Не съм я пробвал, но ако успееш да смениш лампите с релета ще си ОК. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|