| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Мар 17, 2009 19:45 Заглавие: |
|
|
| Разбира се, ще има и реверс. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Мар 17, 2009 19:53 Заглавие: |
|
|
| E тогава двата потенциометъра са за скороста на правия и обратния ход ,пускал съм подобна магария но преди доста години. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Мар 17, 2009 22:28 Заглавие: |
|
|
Днес поръчах трафа,220/ 24+60 волта,550вата, утре ще го взема.Притеснява ме какво да подам на 21 и 22 крак?
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Вто Мар 17, 2009 22:39 Заглавие: |
|
|
има таблици с DIP ключовете за определяне на режима на работа на контролера ... _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Мар 17, 2009 23:06 Заглавие: |
|
|
Видях ги, SW1-4 да са ON. А това как го разбирате?
Няма ли противоречие с горната таблица? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ganevec Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 221 Местожителство: русе
|
Пуснато на: Сря Мар 18, 2009 9:15 Заглавие: |
|
|
после ще помагаш че съм решил да правя една CNC фреза (все пак елекрониката ми е хоби а не работа)
УСПЕХ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ganevec Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 221 Местожителство: русе
|
Пуснато на: Сря Мар 18, 2009 9:35 Заглавие: |
|
|
| да ама не трябва ми по голяма точност и по стабилна конструкция все пак благодаря само да събера бюджет и почвам |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Мар 18, 2009 9:37 Заглавие: |
|
|
| Код: | В режим на външен контрол, електронния блок работи като управление на мотора. В този режим входовете имат следните функции:
-Step (Input-1) входа се използва за въртене на стъпки.
- Enable (Input-2) входа се използва за разрешение или забрана на въртенето на мотора. Когато сигнала enable е активен то сигналите от управляващите фази са разрешени, в противен случай - не са. Сигнала Step също се игнорира когато Enable не е активен.
- Direction (Input-3) входа се използва за определяне на посоката на въртене. |
Демек в този режим мотора може да работи в стъпков режим като самото блокче е управлението на фазите му и му се казва (чрез външните сигнали на блокчето) какво и как да прави.
- вход който казва да се направи стъпка (когато е позволено)
- разрешава или забранява сигналите по фазите да достигнат до самия мотор (явно управлява някакъв буфер).
- избор на посока |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пон Мар 23, 2009 14:24 Заглавие: |
|
|
| След подмяна на контролера с друг такъв от Истанбул, всичко си заработи като "отче наш", (дано е за дълго). Работата по "робота" напредва с пълна пара. Скоро очаквайте снимки на работещото изделие. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|