| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Мар 17, 2009 22:50 Заглавие: |
|
|
Хайде, продължавай да мислиш! Аз не бързам! Имаш време за размисъл до края на другата седмица. Иначе, междувременно цъкнах 600-те годинки във форума, та дано да почнем да се разбираме с по- големите. _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Мар 17, 2009 22:56 Заглавие: |
|
|
charli, конкретни отговори се получават при така зададени въпроси (с ясни начални условия).
Другото е лаф да става.
Питах те още във втория пост нещо - отговор немА.
След това ivpav ти загатна за следващи проблеми - подмина го и това. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Мар 18, 2009 11:10 Заглавие: |
|
|
Наистина лаф да става, но в повечето случаи на нас, обикновените потребители на форума лаф не ни е разрешено да правим, тъй като веднага получаваме упреци, че флудиме, разводняваме или чешаме клавиатурата, започват да се развяват разни метли ...
На и ivpav не отвърнах с отговор, понеже той не дава методиката за решение на задачата, а дава техническите способи, с които може да се реализира, а те са напълно ясни. Наистина трябва да му благадаря и на него за помощта. RC, за направените запитвания от теб отговори може да откриеш във второто ми писане по темата. Благодаря и на теб за интереса към темата. И лаф да става и по-малко флудене  _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Сря Мар 18, 2009 12:56 Заглавие: |
|
|
charli накъде бях чел ,че правилно поставеното условие е половин решена задача . За условието което ти даваш това дето са ти написали колегите, е много даже. За жалост не можах да стана врачка за това и някой път грешно рабирам условията .
ststefanov ти е дал една идея. Само трябва да я разработиш малко и да използваш двуполярно захранване. Тогава става с всякакви ОУ . Също така трябва да си "повдигнеш" опорното напрежение малко (колко ти трябва, може и 0,2 волта ) . Другия вариант е да използваш ограничителни диоди и да им "свалиш " малко опорното напрежение . Не забравяй там все пак имаш температурен дрейф на диода . Ето ти идеите. Остава да прочетеш и някоя книжка за обратните връзки на ОУ и си готов. _________________ ИВАН ПАВЛОВ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Мар 18, 2009 13:10 Заглавие: |
|
|
| Аз не виждам кой знае какво решение ,дори и в това предложено от Стефанов ,първото иска да ограничиш на 0.7В -е с какво ще стане ,ако не ти харесват диодите ,че били нелинейни . Второто е по вярно -с диод в ОВ ,но грешката му е ,че си мисли че ще ограничава на 0В -не ,точно на 0.2 ще стане ,ако туриш шотки или германиев диод и освен това ще бъде доста по линейно ,заради голямото усилване на ОУ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Сря Мар 18, 2009 13:17 Заглавие: |
|
|
Няма да е до напрежението на отпушване на диода, защото ОУ усилва сигнала.
По-точно ще е на напрежението на диода, разделено на коефициента на усилване на ОУ (в едната полувълна, когато диодът е запушен ОУ няма да има ОВ и ще усилва с максималния си коефициент).
Намерих това, което ми се въртеше в главата.
http://www.national.com/an/AN/AN-31.pdf
стр. 17, виж "precision clamp" или в прикачения файл
Тази схема става с каквото си искаш напрежение на ограничаване. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Мар 18, 2009 13:34 Заглавие: |
|
|
| charli написа: | | в повечето случаи на нас, обикновените потребители на форума лаф не ни е разрешено да правим, тъй като веднага получаваме упреци, че флудиме, разводняваме или чешаме клавиатурата, започват да се развяват разни метли |
Това писание не знам защо го написа и какъв е смисъла от него.Лаф е разрешено да правят всички във форума без значение дали са обикновени или необикновени потребители.Само че в предназначения за целта раздел (намира се там по-надоле)-ако искаш темата да я местим там-няма дерт-само пиши. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitcd Опитен потребител

Регистриран на: 14 Окт 2004 Мнения: 641 Местожителство: BG
|
Пуснато на: Сря Мар 18, 2009 21:29 Заглавие: |
|
|
| А защо просто не сложиш два диода в паралел с противоположни посоки,към масата и изхода.Ако са германиеви мисля че по-вече от 0,2V няма да има на изхода. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 19, 2009 13:37 Заглавие: |
|
|
Защото | Цитат: | | изходното напрежение не повтаря входното, силно деформирано е заради нелинейността на полупроводниците. |
По горе е написано от автора на темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|