| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Сря Апр 01, 2009 17:02 Заглавие: |
|
|
| Защо по-добре не начертаеш една схема? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tonkostz Нов потребител

Регистриран на: 14 Апр 2005 Мнения: 29
|
Пуснато на: Сря Апр 01, 2009 19:41 Заглавие: Re: Въпрос за симистори |
|
|
Или греца обратно?
Коригирал съм ти поста-запознай се с правилника на форума и с кой бутон се отговаря |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kolo Активен потребител

Регистриран на: 27 Юни 2006 Мнения: 59 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Апр 02, 2009 8:01 Заглавие: Въпрос за симистори |
|
|
Ето и първия линк, който успях да намеря и да не приказваме празни приказки http://altay-krylow.narod.ru/zar.jpg . Още една необичайна схема с транзистор http://www.wkbnoms.com/myteh/masterskaya/wkb_mast_akk1.htm Схема с два тиристора свързани противоположно:http://slawa123.narod.ru/index.html _________________ коло
Последната промяна е направена от kolo на Вто Апр 07, 2009 14:20; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Чет Апр 02, 2009 12:36 Заглавие: по темата ти |
|
|
доклкото разбирам искааш да накарш симисторите да работят при постянен ток като искаш да превклчваш акомулатори.ето ти по малко теория и практика.механичните ключове се повреждат следствие на превключването при което се получават галеми искри.вярно е че ако използваш електкронни ключови няма да го има това искрене но върху тях се получава пад на напрежение около 1 волтпри 100А. това са 100 вата.а ти искаш да използваш 3 симистора вместо механичен ключ.няма лошо но загуби 3 волта при акомулатари въобще не е малко.
ако сам на твое място щи използвам комбинация между електротика и мехеника.механичен ключ за превключване и 1 симисор или 2 тиристора свързани паролелно но пртивопосочно чриз които да се спира тока преди првключване и като превключи механичния ключ тога пак да се пусне тока чрез симисторите/тиристорите.така ще избегнеш искрите по време на превключване и ще се отървеш с по малко загуби и като цяло устройстот ще бъде и по малко като обем стйност и с достъчна надеждност _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|