| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Апр 01, 2009 18:21 Заглавие: |
|
|
| За какво ти е да регулираш време на работа -чистачките си имат свой цикъл ,като свършат крайния изключвател ги спира ,регулирането на паузата е достатъчно. В атача е схемата която ползвам аз ,дали с тиристор или транзистор -си решаваш ти. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Съб Апр 04, 2009 19:35 Заглавие: Re: мнение |
|
|
| bvgdzk написа: | | не ползвай тиристор. имам горчив опит. |
Навярно сте забравили да сложите кондензатора.
В атача е схемата, която ползвах едно време и работи перфектно. А пък и на колко старшини и офицери в казармата съм я монтирал. Ако не беше сполучлива да са ме скъсали от гонка. _________________ Сашо Чавдаров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Съб Апр 04, 2009 23:42 Заглавие: |
|
|
има мосфети с добри параметри и добра цена
стига с тези тири/сими/стори , да не съм чул ...
ПП Не мога да се начудя как колата няма такова чудо . Дали няма да е по-лесно ( без да се обижда автора на темата , но може да няма опит в електрониката ) да се пригоди реле за чистачки от друга кола ( от моргата ) . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Нед Апр 05, 2009 8:47 Заглавие: |
|
|
Вие, колега ако искате да съберете 2 и 2 ще използвате ли калкулатор.
Винаги съм се стремял схемите да са елементарни, така са и по-сигурни. Дори сега двата транзистора могат да се заменят с един, защото когато я правих за пръв път през 1977 не се продаваха дарлингтон. _________________ Сашо Чавдаров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|