| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mitcd Опитен потребител

Регистриран на: 14 Окт 2004 Мнения: 641 Местожителство: BG
|
Пуснато на: Нед Фев 15, 2009 12:35 Заглавие: |
|
|
| Не слагай такова захранване от лунички.Там е друга история. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Дилян_93 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2009 Мнения: 163 Местожителство: София/Русе
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Фев 16, 2009 23:25 Заглавие: |
|
|
Трансформатора от лунички, ако е наистина 'трансформатор', е като всеки друг мрежов траф и няма проблеми да захранва НЧУ или каквото и да е друго!
Друг е въпроса, че напоследък се продават предимно импулсни захранващи блокове за лунички под името 'трансформатор'. Импулсните захранвания, не-проектирани специално да хранят НЧУ и други чувствителни аналогови уреди, НЕ СТАВАТ за НЧУ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Дилян_93 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2009 Мнения: 163 Местожителство: София/Русе
|
Пуснато на: Пон Фев 16, 2009 23:29 Заглавие: |
|
|
| Значи да търся някой по-стар вид. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Дилян_93 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2009 Мнения: 163 Местожителство: София/Русе
|
Пуснато на: Чет Фев 19, 2009 21:59 Заглавие: |
|
|
Малко отклонение от темата...
За един НЧУ ми трябва ДВУПОЛЯРНО захранване. Следователно траф със средна точка , нали? А може ли без |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gakal Опитен потребител

Регистриран на: 17 Мар 2007 Мнения: 687 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Фев 20, 2009 10:20 Заглавие: |
|
|
| За двуполярно захранване ти трябва траф със среден извод, или с две еднакви вторични намотки, или в краен случай два еднакви отделни трансформатори, на които да свържеш последователно вторичните намотки. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Дилян_93 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2009 Мнения: 163 Местожителство: София/Русе
|
Пуснато на: Пон Апр 06, 2009 11:17 Заглавие: |
|
|
Здравейте отново
Намерих си едно старо комп. захранване , но брум отново има. Също като старият ми траф - слагах кондензатори и пак не изчезва
Какво да направя за да го намаля поне малко ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Пон Апр 06, 2009 14:56 Заглавие: |
|
|
Ако брум има и при откачен вход (няма свързан кабел) то виж опроводяването на масата на самия усилвател. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Дилян_93 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2009 Мнения: 163 Местожителство: София/Русе
|
Пуснато на: Пон Апр 06, 2009 16:11 Заглавие: |
|
|
Какво означава минусете да си свържат тип "звезда", защото пуснах една търсачка и нещо не ми стана ясно кое вземат за изход и кое за вход на захранването и на усилвателя.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Пон Апр 06, 2009 17:36 Заглавие: |
|
|
Там където е минуса на кондензатора във изправителя,от там взимаш изход за говорител,захранване на усилвателя-маса тъй като при теб е еднополярно това е звезден център или всички маси са в една точка и тя е кондензатора в изправителя _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|