| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ИванВас Опитен потребител

Регистриран на: 03 Май 2005 Мнения: 268 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Апр 09, 2009 16:42 Заглавие: |
|
|
Абсолютно вярно!!!!Лично го останових след 4 дена мъки.
Слушайте човека и той сигорно си е патил
Под чис ДОС програматора тръгна от раз,което значи че нямам грешка при изработката и схемата си е ОК.
По мой заключения проблема в управлението на LPT порта.ХР го управлява по по-различен начин от ДОСа.И мисля,че няма начин да няма начин да тръгне това животно под ХР.Ако някой има някакви идеи да го сподели и обсъдим.
Благодаря на всички които всеха отношение. _________________ няма начин да няма начин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Апр 09, 2009 17:24 Заглавие: |
|
|
| ИванВас написа: | | ...По мой заключения проблема в управлението на LPT порта.ХР го управлява по по-различен начин от ДОСа..... |
Порта си е порт и той по отношение на външния свят е стандартизиран като сигнали и управление.
Проблема е (да ти го кажа пак по-ясно), че въпросната операционна система не допуска общувания с периферията които не минават "през нея".
П.П. И пиши по-грамотно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ИванВас Опитен потребител

Регистриран на: 03 Май 2005 Мнения: 268 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Апр 09, 2009 18:09 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | | П.П. И пиши по-грамотно. |
Не че се оправдавам,ама като пишех поста ми дърдориха на главата _________________ няма начин да няма начин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Чет Апр 09, 2009 20:09 Заглавие: |
|
|
Много е общо да се каже че XP-то е виновно, защото нещата не са еднозначни и не могат да се обяснят с няколко думи.
Достъпът до Base+0(DATA port),Base+1(Status Port) и Base+2( Control port) е възможно и под Win XP, но трябва да се пишат директни команди към регистрите на порта, например от рода:
| Код: | unsigned char inportb(unsigned int portid)
{
unsigned char value;
__asm mov edx,portid
__asm in al,dx
__asm mov value,al
return value;
}
|
Другия начин е Win32 API function CreateFile или като ReadFileEx и WriteFileEx което е вече работа на операционата система или с други думи софтуер писан по този начин е зависим от платформата....
Абе мамата си е .....
Ако си кажа чесно ... без да ме е срам става и под XP SP3
с UsePort 2 добавя се дривер UsePort.sys в win../sis..32..
в UsePort2 делеет всичко и се добавя 378-37В, упдейтва се UsePort.sys ..... UsePort2.exe създава сервисис в XP-то и така става. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Апр 09, 2009 20:43 Заглавие: |
|
|
RM, аз поне не съм изказвал заклинания, че е виновно и, че не могат да се намерят различни начини (за различни приложения) които биха работили в конкретни ситуации.
"Думата" ми беше, че преди човек да вдигне ръце и да декларира , че "не става" с ясната цел и намерение да разрови хардуера е добре да се убеди какво е подхванал и дали това е постановката и възможна ли е тя.
Нищо друго.
А за платформата (ХР-то) - така са решили, така са я направили.
Защо? Това е друга бира.
Обяснения могат да бъдат намерени всякакви, включително и чисто комерсиални. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ИванВас Опитен потребител

Регистриран на: 03 Май 2005 Мнения: 268 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Апр 11, 2009 9:07 Заглавие: |
|
|
| RM написа: | Ако си кажа чесно ... без да ме е срам става и под XP SP3
с UsePort 2 добавя се дривер UsePort.sys в win../sis..32..
в UsePort2 делеет всичко и се добавя 378-37В, упдейтва се UsePort.sys ..... UsePort2.exe създава сервисис в XP-то и така става. |
Били го обяснил малко по-подрабно като за непросветени,защото имам такива файлове ама не зная как да го направя  _________________ няма начин да няма начин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Съб Апр 11, 2009 16:38 Заглавие: |
|
|
1. UserPort v2
2. В C:\WINDOWS\system32\drivers копираш UserPort.sys
3.Стартираш UserPort.exe ->махаш всичко от мемполето, добавяш само 378-37B(учените казват че това са регистрите за данни и контрол на LPT порта, още се казва че ако ползваш някой емулатор на LPT, дали ще е карта за лаптоп или някакъв USB->LPT, след като се запишат адресите на тези регистри според упътването на джаджата ще заработят много от старите програми) след това Update->Start->Exit --->Rastart.
За деинсталирането е важно да се направи --> UserPort.exe->Stop
След това изтриване на файловете и махане на един ключ в регистрито
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UserPort
Има и един друг куц начин с XPLpt . Натискаш F5 наOrange2 и след това натискаш Write на изходните данни на XPlpt |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Апр 11, 2009 17:39 Заглавие: |
|
|
Малко четиво в атача.
(То не е за XP!, но ако се поразрови човек, ще намери каквото му трябва). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Съб Апр 11, 2009 19:40 Заглавие: |
|
|
Аиде от мене да мине....... Фак, фак фак...
Има още една бъгня в целия ус...ан пейзаж.
Мислех си че някой ще каже ама , или се крие или наистина никой не знае.
И аз не мога да си го обясня но става.
Напишете в orange.cfg реда както следва
HARDWARE=ORANGE2.DRV,LPT2
LPT2 !!!!!!!!! тъпо, тъпо, тъпо !!! Бъгните никога няма да спрат да ме изумяват.
Все нямам време да подкарам платката на Orange2 със софтуера на Хамелеон |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ИванВас Опитен потребител

Регистриран на: 03 Май 2005 Мнения: 268 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Апр 11, 2009 21:58 Заглавие: |
|
|
Благодаря ви много за помощта .Ще пробвам и ще пиша к'ва съм я свършил.
RM това от последния ти пост се прави без да се копира UserPort v2 ли? _________________ няма начин да няма начин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|