| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ganevec Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 221 Местожителство: русе
|
Пуснато на: Вто Апр 14, 2009 16:39 Заглавие: |
|
|
браво много добре се е получило поръчки приемаш ли  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Апр 14, 2009 17:45 Заглавие: |
|
|
След Великден...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Вто Апр 14, 2009 19:10 Заглавие: |
|
|
Второто важи. Първото с потенциометъра е малко "по принцип" работата. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Апр 14, 2009 21:46 Заглавие: |
|
|
Идеята беше да е зависим от скоростта на транспортната лента, ама се видя че няма нужда. А, сигурно има още кусури , но засега шефа е доволен и каза стига. Даже и тавичките на магазина се движеха на тактове ( то затова са и онези изключватели отгоре на гредата), но се разбра че и това е излишно и го спряхме това движение. Общо взето стана добра гимнастика за мозъка тази автоматизация...
Сега се появи друга необходимост, през един блистерите трябва да се завъртат на 180 градуса в хоризонталната плоскост. Понеже са пластмасови лъжички, и от едната страна са по-дебели, и като се натрупат в магазина над 15-20 се изкривяват на една страна. Има въртящи глави, но нито съм ги виждал с каква скорост се въртят ( дали ще е достатъчна за времето от засмукването до оставянето на блистера да го завърти), дали ще устиска моторчето на повишената динамична маса, ...такива ми ти работи. Едно отпада, друго се появява, интересна задачка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Вто Апр 14, 2009 22:17 Заглавие: |
|
|
Обръщай ги, не ги върти. Като преспиш, ще го изсънуваш. Като със скоростта. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Апр 15, 2009 8:19 Заглавие: |
|
|
| О, и това ми мина през ум. Но има други неща които пречат за тази идея. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Сря Апр 15, 2009 14:37 Заглавие: |
|
|
Тогава завъртай тавичката на 180 градуса на всеки ход. На това нищо не пречи. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Апр 15, 2009 14:58 Заглавие: |
|
|
| ДА, и това го мислихме, след празниците продължавам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Пет Апр 17, 2009 8:05 Заглавие: |
|
|
Я да попитам, че вече си в контакт с турската промишленост. Тези момци не предлагат ли стъпкови двигатели с вграден контролер и тахогенератор на 12 волта захранване? Трябват ми за някои проектчета и си е друго всичко да е в един корпус. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|