| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Чет Апр 16, 2009 12:44 Заглавие: благодарност |
|
|
ELP наистина си прав че като се свързват трафове последовапелно има и възможност да се получи еднополупериодно изправяне.Не бях се замислял до сега за това-човек се учи цял живот.
Но ще помоля колегите когато пишат нещо и да се аргументират за да стане факт подписа на филипов.
ИДЕЯТА Е ПО-ВАЖНА ОТКОЛКОТО РЕАЛИЗАЦИЯТА И!!! _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 19, 2009 8:17 Заглавие: |
|
|
Това с аргументирането важи в пълна сила и за Вас колега !
Лошото е ,че в основната си част аргументите Ви бяха грешни !
Радвам се ,все пак ,че бързо схващате нещата ,това е добре - наистина човек се учи докато е жив !  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
VeliZaR4o_91 Активен потребител

Регистриран на: 30 Дек 2008 Мнения: 88 Местожителство: гр.Костинброд
|
Пуснато на: Чет Апр 23, 2009 17:11 Заглавие: |
|
|
така...днес завърших платката.сложих радиаотори на всички елементи а на двата краини голям с подложки със всичко но понеже нямах двуполярен траф а имах два еднакви реших да ги изправя по отделно и да ги свържа последователно след изправянето.общата връзка между двата (+ и -) сложих за маса останлите както си им е реда.небях слагал допълнителните резистори за да е усилвателя за 4ома колона и го пуснах за тест със 2.5А предпазители.единя директно изгоря (този на минуса) после изгорих още доста и накрая сложих 4 амперови.тоя път неизгоряха ама имаше ужасен шум през колоната а краините печаха доста като се има в предвид на какъв голям радиатор бяха,друте транзистори дето бяха с радиатори също напичаха доста за това кратко време дето работеха ама от колоната само бучене и подобни звуци.колоната не беше моща но ме осъмни да не е 8ома а не 4 и за това реших да сложа една дето знаех 100% че е 4ома и взе че свирна ама много лошо качество свиреше направо отврат беше.викам си да не е от колоната и пак сложих оная другата и докъто се чудех защо несвири колоната взе че запуши и изгоря ядосах се ама какво да направя реших да пробвам пак с оная ама тоя път и с нея несвиреше и а само бръмчеше и пичеше....нз какво му стана ако имате идеи казвайте.
Само да добавя че трафоете бяха по 18V DC/5А а аз направих промените по схемата описани в сайта за захранване +/- 25V.
Филтровите кондензатори след грецовете бяха по 10 000мф.
Пиши грамотно |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Чет Апр 23, 2009 20:27 Заглавие: |
|
|
Готова рецепта не мога да дам,но по добре да почетеш как се запускат такива стъпалца,кое как работи.За да стане и на теб ясно,а и на нас.От написаното разбрах че всичко си изгорил и си се ядосал. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
VeliZaR4o_91 Активен потребител

Регистриран на: 30 Дек 2008 Мнения: 88 Местожителство: гр.Костинброд
|
Пуснато на: Чет Апр 23, 2009 20:33 Заглавие: |
|
|
| чак всико ли съм изгорил... ;( а че се ядосах ядосах се хах |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 23, 2009 21:41 Заглавие: |
|
|
| Ами хващай мултицета и мери ,всъщност малко се съмнявам ,че имаш . Как се пускат стъпала без да гориш крайните е писано десетки пъти -вземи и чети -не пирони за бушони а резистори по 10 ома ,не с колона за товар а с резистор и мериш да има 0 на изхода и прочие и прочие . И си провери монтажа ,няма начин и нещо да не си объркал ,мислиш ли ,че някой може да познае от къщи какво е то ? И за какви грецове става въпрос ,схемата със средна точка ползва 1 грец ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|