| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Сря Апр 22, 2009 12:00 Заглавие: |
|
|
Двуазотен окис се прави относително трудно. С чистота подходяща за инахалации, още по-трудно. Нитрото за колите умишлено е смесено с други газове за да е неизползваемо. На хора с "лаборатории" избягват да продават от медицинския.
По същата логика, к'во значение има като пиша как може да се хакне еди какво си? Особено за охранителна техника. Аз съм твърдо "ЗА" всякакъв тип изследователска дейност, но подплатена със знания. Т.е., първо нуждата от знания, след това успеха, накрая разрухата. В случая нито ще се научи, нито ще стане по-умен. Ама да си коментираме за волтовите дъги. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Апр 22, 2009 12:17 Заглавие: |
|
|
Първо-не знаем дали е решил да прави N2O-така че не можем да го обвиняваме.
Второ-не виждам закво му е.Дроги,треви,екстазита и всякакви лайна,къде къде по-стойностни от райския газ-под път и над път.
Трето-натам на където е тръгнал-трудно ще го получи във вид удобен за "употреба".
А иначе определено не мисля че синтеза на N2O е толкоз труден по други методи.Стига разбира се човек да има малко повече знания.
Между дургото-по-добре така-щото има вероятност единствено да го перне тока.Иначе по другите методи има вероятност да има бум и да му откъсне пръстите.
Щото те нитратите не са много мирни съединения.Хората в Опау са мислили други работи,ама една огромна дупка набързо им е променила мисленето.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Последната промяна е направена от Bojilov на Сря Апр 22, 2009 12:44; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Сря Апр 22, 2009 12:24 Заглавие: |
|
|
За едно и също говорим. Като го убие тока ще убие само него. Ако гръмне, може и половин блок да срути. При всички положения ще се отрови. Малко е цинично, ама пък и земята е пренаселена. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Апр 22, 2009 12:53 Заглавие: |
|
|
Аба от де да знаеш-той и Бутлеров е щял да бутне пансиона докато е бил ученик.Висял е там наказан в ъгъла на столовата със табела на врата-"Велик химик".Ама после като е създал теорията,а?
Аба да правят квото искат.На следващата страница на книжката гледам за фосфор пък има...
Ако не е от там-за 2 минути справка с гугъл и изкарва цялата процедура за синтез на ацетонов пероксид...
Накъде отива тоя свят-прекалено много свободна информация за всякакви неща има пусната свободна да флуктуира-и постоянно хора пишат,четат...
Хубаво го беше казал един руски адмирал навремето-"Пишут нам много....Погубит нас всеобщая грамотность."  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Сря Апр 22, 2009 14:30 Заглавие: |
|
|
Вчера един колега дойде да си смени маслото в гаража и от дума на дума стигнахме до темата за децата на 18. Та се оказа, че синът му първо е искал да стане космонавт, после пилот на самолет, след това финансов съветник, а в момента, единствената му мечта е да има 1000 лева за да отиде на екскурзия в Холандия. Викам, да си купи кола ли бе? (Чувал съм, че там колите били добри) А той, не бе! Там леката дрога е легална и качествена... _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Апр 22, 2009 15:25 Заглавие: |
|
|
Лека полека ерата на техниката преминава и се връща пак духовното начало....  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Апр 22, 2009 15:43 Заглавие: |
|
|
Така де така-не е важно дали човек духа или му духат-важно е да се води духовен живот.
А самата тема усилено плаче да я преместя в говорилнята.Поне докато пусналия я не каже какво точно иска да направи и най-вече-защо му е.
Но ако е това което смята Ваклин(сиреч N2O)-по този път по който е тръгнал наистина няма да е толкоз лесно.
Пиролиза на амониев нитрат и последстващо очистване през разтвор на железен сулфат и посещение при хирург за кърпене...
Азотна и сулфаминова к-на...
Сярна к-на,азотна к-на и карбамид...
Въобще-методи да ти трябват.Де да видим само кога някой ще се натрови и пукърдяса или ще остане без пръстчета.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grizzly Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008 Мнения: 246 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Апр 22, 2009 16:56 Заглавие: |
|
|
| Vaklin написа: | | Двуазотен окис се прави относително трудно. С чистота подходяща за инахалации, още по-трудно. Нитрото за колите умишлено е смесено с други газове за да е неизползваемо. |
Не ми хрумва за какво може да се ползва двуазотен окис осен за "нитро" за кола. Защо да е мешан този за колите? Няма ли да му се променят свойствата?
----
http://bg.wikipedia.org/wiki/Азотен_оксид
От друга страна повечето азотни окиси са отровни и няма гаранция че ще се получи нужния. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Апр 22, 2009 17:08 Заглавие: |
|
|
| grizzly написа: | | Не ми хрумва за какво може да се ползва двуазотен окис |
Ами за вдишване примерно. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Сря Апр 22, 2009 17:42 Заглавие: |
|
|
Той е смесен със съвсем малко количество жестоко смърдящ газ. Точно както пропан-бутана. Самият той практически не мирише. Гадната миризма на гнил чесън идва от друго вещество в изключително малко количество. Обонятелните органи усещат от него незнам колко си стотин молекули на кубически метър.
Двуазотният окис е с търговско наименование "Райски газ". На времето се е ползвал за пълна анестезия. Поради трудности в контролирането на параметрите на клиента се е преминало на други типове анестезия. В момента само се обдишва с въздух/кислород и се мери сатурацията. Т.е. к'во поел, к'во изкарал. Требе да има разлика. Ако нема, значи пълниш стомаха с въздух. Има такъв прецедент писан по вестниците. Т.е. може и да нема ако имаш спазъм на белите дробове, липса на кръвен ток и т.н., но ще има дори и при мозъчна смърт ако някой поддържа сърцето и белите дробове. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|