Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Драйвер за плотер "Микроника"
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост
Гост





МнениеПуснато на: Сря Фев 04, 2004 22:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Подреждане на ПИС - В1, В2, В3, В4, S0, S1, S2, A3/A4 гледано отзад.
В4 В3 В2 В1 [/b[b]]= В определя скороста на обмен и бр. стоп битове;
B = $3 Външен такт; В=$4 - 150 ; В=$5 - 600 ; .... В=$А -9600
до тук с един стоп бит.
В = $В -300; В= $С- 600;......В=$F - 4800; B=$2 - 9600 ; два стоп бита
S0 = 0 плотерът е постоянно вкл. логически.
S0 = 1 плотерът не изпълнява команди до получаване на инстр. ESC.
S1 - разр/забр. - 1/0 проверка по четн./нечетн.
S2 - проверка по четн./нечетн.- 0/1
А3/А4 - избран работен формат.
Обърни внимание на обратното тегловно подреждане на В и S на ПИС.
Върнете се в началото
Костадин
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Фев 2004
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Чет Фев 05, 2004 23:32    Заглавие: Плотер "Микроника" Отговорете с цитат

Благодаря на "Гост" за информацията. Благодаря и на всички останали които ми помогнаха.
Край.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Simeon
Гост





МнениеПуснато на: Пон Апр 12, 2004 14:10    Заглавие: Imam takuv PLOTTER :-) Отговорете с цитат

Значи моята щайга съм я подкарал така:

9600,N81

стандартен протокол. клютетата трябва да са така наредени:

B1 - OFF
B2 - ON
B3 - OFF
B4 - ON
S0 - OFF
S1 - OFF
S2 - OFF
A3 - ON

Обаче не съм пробвал дали примерно може да печата от Corel-а.
Работи с директни команди по серийния порт, като поддържа графическия език HPGL.
Как да печатам от COREL?
Help!

Имам и режещ плотер МУТИГРАФ А1000-2.
Ако някой има идея как да сработи тва чудо, ще черпя...

Smile

Пишете ми и на е-майла:
[email protected]
Върнете се в началото
skynet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 384
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 12, 2004 16:25    Заглавие: Re: Драйвер за плотер "Микроника" Отговорете с цитат

Костадин написа:
Търся драйвери и ръководство за плотер "Микроника П297 М1"


Hi Kostadine.
Az tarsja principnata shema na elektronikata na takaw ploter.Moge li otnjakade da ja namerim.
Blagodarja predwaritelno.
Pozdrawi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Апр 13, 2004 11:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Simeon, доколкото зная тъпия драйвер на този плотер работи САМО с CorelDraw8 Exclamation Защо е така попитай производителя, може и нещо да са оправили или понаписали нещо ново. Crying or Very sad
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
ToHu
Гост





МнениеПуснато на: Чет Май 06, 2004 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе с тоя драйвер за HP печата и от корел обаче има някакъв проблем, по някое време се шашка. Има една програма на габровци, с която печаташ корелските файлове през windows, тя е правена специално за режещите плотери, отдавна не съм се занимавал с тея нещица, вече съм забравил.
Върнете се в началото
Гост






МнениеПуснато на: Чет Май 27, 2004 23:37    Заглавие: Отговорете с цитат

интересувам се от габровски плотер имасш ли някакжа идея
[email protected]
Върнете се в началото
skynet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 384
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Май 30, 2004 6:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет на всички.
Интересува ме идеата за плотер както чертаещ така и режещ.
Откаде мога да намеря и прочета техническа информация за такива плотери и ваобще всичко сварзано с тях. И саществуват ли плотери за формат А4 за домашно ползване?
Поздрави
[email protected]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
skynet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Дек 2003
Мнения: 384
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Май 30, 2004 7:03    Заглавие: Отговорете с цитат

А някои може ли да каже сашествува ли фотоплотер и какво представлява?
Поздрави
[email protected]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
YoggA
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2004
Мнения: 99
Местожителство: IMS

МнениеПуснато на: Нед Май 30, 2004 22:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Фотоплотери съществуват от много време.
Принципа на работа е като на обикновенните плотери, но вместо обикновенна писалка, пише със светлинен лъч ... и естествено не пише върху хатрия, а върху фоточувствителен материал ... После следват фотографски процеси за обработка - проявяване, фиксиране и т.н.

И докато обикновенните плотери нямат, фотоплотерите имат инкрементални датчици за отчитане на точната позиция по X-Y ...

Направените с фотоплотер шаблони се използват например за призводство на печатни платки ... за хибридни и интегрални схеми ...
И фотоплотера, освен че е много по-прецизен от обикновенния, но и струва повече от нова кола ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals