 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
grizzly Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008 Мнения: 246 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Май 05, 2009 23:43 Заглавие: |
|
|
Зареждането на литий полимер примерно не е енигма.
Токът се ограничава до максимум 1Ц (Ц = капацитетът на батерията. Още по-добре е до 0.5 Ц
Докато достигне 4.2 Волта - тогава напрежението не расте повече. Още по-добре е ако я ограничиш на 4.1 - 4.14 Волта.
Разряда не трябва да спада под 3.7 - 3.8 Волта. При номинална консумация. И ще изкара максимален живот.
-------
Пример:
Ако батерията е една клетка с капацитет 400мАч то зарядният ток трябва да е максимум 400 мА. Най-добре до 200 мА. До като стигне 4.10 Волта. След това токът спада за да поддържа напрежението. И там остава ако е на подзаряд.
За повече клетки се умножава напрежението по броят им - примерно за 3S (3 в серия) крайното напрежение е 4.10 * 3 = 12.30 Волта. Ако гониш максимум ток ти трябва еквалайзер на клетките. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vetre Активен потребител

Регистриран на: 20 Фев 2008 Мнения: 91
|
Пуснато на: Чет Май 07, 2009 20:10 Заглавие: |
|
|
Сетих се за още един потенциален проблем.
Температурата вътре в осв.тяло където ще е батерията вероятно
ще е около 70-80 градуса ако се използват нормални лампи.
Това май ще е по-голям проблем за литиевите акумулатори. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|