 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 07, 2009 19:27 Заглавие: |
|
|
При положение че не разбираш действието на точно тази елементарна схемичка съм сравнително сигурен че графиките не ти вършат никаква работа. Надявам се в името на дипломата ти да бъркам де. И защо на ЛС? По темата повече отговори надали са ти нужни, нали ти стана ясно.
Ами за какво може да ти е зарядно което от един акумулатор да зарежда друг акумулатор и то с това катастрофално КПД?! Като прибавим и загубите при процеса зареждане на акумулатор .... то ако ти си плащаш електроенергията, цената на транзисторите ще ти е най-малката грижа. Оригиналната схема например е с КПД под 50%. Ако имаш аку 50 Ah с него ще заредиш аку 25 Ah (груба сметка). С остатъка ще затоплим земята. Дръвце малко а? Лошото КПД ме навежда на мисълта че имаш на разположение сравнително изгоден източник на ел енергия. Като се замисля и къде се използва 60V захранване се досещам за някои приложения. Е, надявам се да бъркам
Както и да е. Помисли поне за природата. КПД-то може да стигне без проблеми поне 90%. Не и с тази схема разбира се, но с друга сравнително проста. Едно импулсно зарядно би било значително по-икономично. Един 555 един транзистор и си готов. Потърси регулатор на осветление или обороти с 555 и го преработи малко за по-високото напрежение. Мен лично ще ме гризе съвестта като знам че половината енергия отива в топлина. _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 07, 2009 19:46 Заглавие: |
|
|
joda написа | Цитат: | | Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо |
Тази тема май взе да се изкривява ,отива към "Ясновидци" |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 07, 2009 21:24 Заглавие: |
|
|
За ясновидството си прав разбира се. Изплъзна ми се. Просто инфото което е пуснал питащия ми се стори доста противоречиво и неестествено. Но явно съм се объркал. Надявам се да съм помогнал поне малко. Успех при тестовете със 900-те Вата халогенки и в никакъв случай скъпи транзистори! _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tonkostz Нов потребител

Регистриран на: 14 Апр 2005 Мнения: 29
|
Пуснато на: Пет Май 08, 2009 6:51 Заглавие: |
|
|
| joda, "зарядното" не е затова, за което изрази предположение.Цялата тема стана наистина много протичоречива, заради неща, които умишлено пропуснах да споделя и въпроси, които не трябваше да задавам.Мисля, че темата се изчерпа.В крайна сметка искрено благодаря на всички изказали се. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Май 08, 2009 7:39 Заглавие: |
|
|
Не може да очакваш темата да има смисъл при положение че има | tonkostz написа: | | неща, които умишлено пропуснах да споделя |
Така или иначе при положение че
| tonkostz написа: | | Мисля, че темата се изчерпа. |
следва катинар. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|