| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пет Апр 17, 2009 8:34 Заглавие: |
|
|
| Май месец ще ходя сигурно, тогава ще поразгледам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Пет Апр 17, 2009 9:30 Заглавие: |
|
|
Задачата е текуща. Ще съм благодарен... _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Май 14, 2009 21:34 Заглавие: |
|
|
| Един въпрос, изходите на контролера са +24V/15mA. С тях командвам две реленца, които пък включват бобините на пневматиката. Оказа се че имат доста голяма индуктивност тези бобини. Сложих диод паралелно на бобините, но все още искрят и създават проблеми. Дайте съвет с какво да ги сменя, отдавна не ми се е налагало да търся подобно нещо, по възможност готово изделие, ако е и за монтаж на DIN шина ще е супер. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Май 14, 2009 21:48 Заглавие: |
|
|
| Мерси Румене, и аз за SolidState си мислех, не знаех че има и за малки токове. А дали има за монтаж на шина? Като това - http://www.power-io.com/products/oac.htm но да го има по тукашните магазини. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Май 14, 2009 22:02 Заглавие: |
|
|
| Честно казано не съм виждал, но и доста отдавна са ми излезли от полезрението, така че трябва да се порови. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Чет Май 14, 2009 22:27 Заглавие: |
|
|
| Има 120А полеваци, с размера на 2 стотинки за по 3 лева- специално разработени да заменят релета... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Пет Май 15, 2009 1:48 Заглавие: |
|
|
Има и и оптоелектронни транзистори /тиристори /симистори.Накои оптосимистори се отпушват и в нулата на напрежението.Ще ти свършат много по-добра работа от релета. _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пет Май 15, 2009 8:38 Заглавие: |
|
|
| Въпроса е на практика къде ги има в наличност, по възможност онлайн магазини или в Пловдив. Закрепване на DIN шина е + . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|