| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 25, 2009 15:45 Заглавие: Дистанционно 6710V00026H за LG |
|
|
Натърта ми се едно телевизорче (по-скоро телевизорище) от преди десетина години, дистанционното му е модел 6710V00026H.
Нещо спря да захапва напоследък, работи само от много близо. Не е от батериите на пръчката. Чистих я отвътре, ама нъц.
Преди да го водя тоя 70-килограмов токмак на сервиз, някой ще ми подскаже ли кои кодови набори от универсално дистанционно да пробвам? Имам малка надежда, че скапването не е в приемника, а в пръчката... _________________ “Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…” |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Май 25, 2009 16:02 Заглавие: Re: Дистанционно 6710V00026H за LG |
|
|
| zmeios написа: | | .... някой ще ми подскаже ли кои кодови набори от универсално дистанционно да пробвам? ... |
А кое е то (универсалното) с което ти разполагаш? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tzanko Todorov Активен потребител

Регистриран на: 16 Дек 2004 Мнения: 75
|
Пуснато на: Пон Май 25, 2009 16:07 Заглавие: |
|
|
| PILOT Supertel -код601. Може да пробваш и код 102 103 или стандартен rc5 на Филипс. Заместител FRC967(за твоето Д-но) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 25, 2009 21:27 Заглавие: |
|
|
Не щя с тези кодове по-горе
Универсалното е някаква китайска тесла, пише URC22B. Иначе книжката му е грамотно написана (по-скоро преписана), и работи без проблем с една друга моя джаджа - един Samsung dvd плеър. Но с това ТВ не ще и не ще да зацепи  _________________ “Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…” |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tzanko Todorov Активен потребител

Регистриран на: 16 Дек 2004 Мнения: 75
|
Пуснато на: Пон Май 25, 2009 22:12 Заглавие: |
|
|
| Кодовете които съм ти посочил в предишния ми пост се отнасят само за универсално Д-но PILOT SUPERTEL. Явно с кодове на PHILIPS и от универсалното д-но с което разполагаш не става работата.Все пак ако имаш някое "оригинално" Д-но на PHILIPS можеш да пробваш дали ще захапе нещо (rc815 rc5 rc909 rc0764 rc8205 rc7812). Също ако имаш под ръка орг. за LG 6710v00007A LG105230D може да се пробва и да се определи евентуално дистанционното което ще пасне. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Май 26, 2009 7:15 Заглавие: |
|
|
Въпросния пулт работи с широко разпространената кодировка на Philips (RC5). Кодове с такъв протокол има във всеки универсален пулт. В споменатия има и процедура за "autosearch".
Ако телевизора не се обади на кодовете за Philips, то считай съмненията от първия пост за потвърдени. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|