| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
rd128 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юли 2008 Мнения: 345 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Юни 08, 2009 20:20 Заглавие: BEKO 29PF100HZ K68SXS PIP (счупен кинескоп???) |
|
|
Здравейте, това BEKO преди около седмица му смених ТХО-то и крайният транзистор, всичко беще ок. Днес ми го носят, с почуда установих че кинескопа е разхермитизиран. След опит за сваляне на ОС тя се отдели направо с шията от самата и основа все едно че шията е срязана с инструмент. Направо съм озадачен, някой виждал ли е такова нещо. Между другото ако на някой му трябва ТХО за този модел да драсне два реда ТХО-то е 003321185. Успешна седмица на всички.
http://yfrog.com/1817465034j
http://yfrog.com/1896031513j
http://yfrog.com/1813357276j
http://yfrog.com/1840416656j |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Пон Юни 08, 2009 20:23 Заглавие: |
|
|
| По всяка вероятност дефект във ВО |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пон Юни 08, 2009 20:42 Заглавие: |
|
|
| Неприятен ефект ,който се получава при протичане на постоянен ток през кадровите бобини на ОС. Не съм срещал физическо обяснение на този ефект все още. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rd128 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юли 2008 Мнения: 345 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Юни 08, 2009 20:50 Заглавие: |
|
|
| Първоначално и аз за това се помислих (ОС е дефектирала и е свръхнагряла шията в определена точка) но нямае нищо такова. По ОС няма никакви следи от прегряване. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Пон Юни 08, 2009 21:12 Заглавие: |
|
|
Аз пък си мислех, че Филипов се майтапи
Пфу, пфу  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юни 08, 2009 22:15 Заглавие: |
|
|
Няма майтап.Имал съм три случая с кинескоп,разпадащ се пред очите ми,поради проблем във ВО.На единя отклонителката ми падна в ръцете И наистина е като срязан с инструмент,точно на мястото където се 'лепи' шийката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rd128 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юли 2008 Мнения: 345 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Юни 08, 2009 22:29 Заглавие: |
|
|
| Възможно ли е контакт на трите електронни лъча с края на шията да предизвика това. Ако е така то трябва да предизвика видим ефект върху геометрията на изображението. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юни 09, 2009 7:12 Заглавие: |
|
|
| rd128 написа: | | Възможно ли е контакт...... |
Възможно е ,тия лъчи са много опасни и човек не трябва да си тика гагата там наоколо
Аз пък мисля че причната може да си е съвсем прозаична- да са го местили и да е изпуснат и да няма нищо общо това че е сменяно тхо то. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Todorov Опитен потребител

Регистриран на: 27 Апр 2004 Мнения: 1571 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Вто Юни 09, 2009 10:22 Заглавие: re: |
|
|
| Възможно е и да има нещо общо с температурата. От топло на студено и обратно. Изпускане също не е изключено. Ако е бил в кашон няма начин да разбереш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Сря Юни 10, 2009 9:04 Заглавие: |
|
|
| Имал съм 2-3 такива случая. Първия беше на Електрон 380 и стана пред очите ми, започна да се чува усилващо се свистене и докато се усетя какво става; ТРЯС и готов отрязан кинескоп. Като започнах да търся причина най напред се закачих на В+ като включих и започна да се покачва 130- 150 -180 , уреда ми беше на 200v. и не знам до колко е стигнало. Изхвърлих цялото ИЗ. без да правя опити за ремонт. След смяната на кинескопа и ИЗ. Електрончето си тръгна като ново. Другите случаи също бяха свързани със силно завишено В+ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|