| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Юни 11, 2009 19:09 Заглавие: |
|
|
малко офтопик
така е на маса е
Има още една грешка съпротивлението от базата към маса не е 100 ома
според PDFа и оригинално е 27ома
Очаква утре интеграла. _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Юни 11, 2009 19:14 Заглавие: |
|
|
| rolling_heads написа: | | съпротивлението от базата към маса не е 100 ома .... |
Стойността на този резистор е "според зависи" от конкретния транзистор (като тип/вид). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Юни 11, 2009 19:32 Заглавие: |
|
|
за BU508 каква е? _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Чет Юни 11, 2009 19:39 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Захранването е изпълнено с TDA4601 и BU508(сменени). ;..и оригинално е 27ома |
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Юни 12, 2009 8:37 Заглавие: |
|
|
Вероятно гледаме не съвсем точната схема но това не е повод за притеснение.Резистора според Datasheеt на ТDА 4601 е 27ома.
 _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Юни 12, 2009 17:25 Заглавие: |
|
|
Получих интеграла.Оказа се че същия като този където го купих от VIKIVAT, но въпреки всичко го сложих.
Естествено не запали и започнах пак да меря.
Меря на 4то 55V меря на 5то 0V, Ааа
Свалих интеграла меря 5то към радиотара 0 ома меря 6то към радятора нищо, безкрайност в омове.Гледам PDFа на TDA4601 6то на маса, гледам и схемата и там 6то на маса.
И ся кво, набутах се 30лева за интеграли и транзистори, а резултата е 2:0 за ментетата. _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пет Юни 12, 2009 17:43 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | Имаше и едни с изводи разположени огледално на нормалния.Абе мамата си джаса...
|
Виж какво ти е писал Божилов. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Юни 12, 2009 17:46 Заглавие: |
|
|
Това е тъпо,интеграла е с 9 крачета и 5то винаги е по средата _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Юни 12, 2009 18:02 Заглавие: |
|
|
М даа, на пети крак, трябва да са около 7.2-7.5 волта, а то е към маса... Сменяй търговеца. Божилов е твоя човек!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Юни 12, 2009 19:02 Заглавие: |
|
|
Сложих итеграла без радиатор после и на обратно,нищо не тръгна.
Утре тръгвам по магазините с уреда и шублера. _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|