| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юни 16, 2009 23:00 Заглавие: |
|
|
| А загубите в диодите ,вместо по 1,5 ,ще утепа по 3 волта ,това ще му е кяра от 2-та греца ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitcd Опитен потребител

Регистриран на: 14 Окт 2004 Мнения: 641 Местожителство: BG
|
Пуснато на: Вто Юни 16, 2009 23:18 Заглавие: |
|
|
м...да |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юни 17, 2009 1:08 Заглавие: |
|
|
Не обърквайте човека. Написал е че трафовете имат по една намотка само. Нищо няма да връзва паралелно, а последователно и с един грец си става чудно. + и - няма как да са различни при това положение, но ако трафовете вадят различни напрежения, в този участък където е разликата характеристиката ще стане мека, което не е желателно. Но при разлика 1V примерно не е и фатално в някакъв смисъл. _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Сря Юни 17, 2009 1:53 Заглавие: |
|
|
Два трафа два греца и два филтриращи кондензатора защото подозирам че следващия въпрос ще е при два последователно свързани кондензатора какво ще е пробивното им напрежение и общия им капацитет. _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Till_Lindemann Активен потребител

Регистриран на: 28 Май 2009 Мнения: 73 Местожителство: Пазарджик/Пловдив
|
Пуснато на: Сря Юни 17, 2009 2:50 Заглавие: |
|
|
Благодаря на всички за отговорите. Все пак мисля да го направя с два отделни греца, защото ми се струва по-сигурно. А възможно ли е вторичните на двата трафа да се свържат паралелно? И при това положение тока ще се увеличи ли 2 пъти? При паралелното свързване мисля, че вече отделните грецове са за предпочитане
bvgdzk, Е, чак толкова бос не съм, колега. При +/-53V ще сложа електролитни кондензатори на 63V. Те са два по 22000uF. Като се свържат последователно, общият капацитет ще намалее 4 пъти. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pilgrim Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2007 Мнения: 347 Местожителство: wild,wild world
|
Пуснато на: Сря Юни 17, 2009 4:35 Заглавие: |
|
|
| Till_Lindemann написа: | | .......Като се свържат последователно, общият капацитет ще намалее 4 пъти. |  _________________ Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitcd Опитен потребител

Регистриран на: 14 Окт 2004 Мнения: 641 Местожителство: BG
|
Пуснато на: Сря Юни 17, 2009 8:19 Заглавие: |
|
|
| Нямаш нужда от последователно свързване.Оправи малко понятията и разгледай по добре схемата на двуполярното захранване . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pilgrim Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2007 Мнения: 347 Местожителство: wild,wild world
|
Пуснато на: Сря Юни 17, 2009 8:37 Заглавие: |
|
|
| Till_Lindemann написа: | | bvgdzk, Е, чак толкова бос не съм, колега. ..... |
Така те харесвам "колега"- обут с гуменки и много, много скромен....  _________________ Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Till_Lindemann Активен потребител

Регистриран на: 28 Май 2009 Мнения: 73 Местожителство: Пазарджик/Пловдив
|
Пуснато на: Сря Юни 17, 2009 9:02 Заглавие: |
|
|
pilgrim, не виждам защо се учудваш. При два последователно свързани кондензатора по 10000uF общия капацитет става 5000uF. И не знам откъде си направи заключението, че не съм скромен
mitcd, знам, че няма нужда от последователно свързване. Просто отговарях на @bvgdzk.
И все пак, никой не отговори на въпросите за паралелното свързване.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pilgrim Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2007 Мнения: 347 Местожителство: wild,wild world
|
Пуснато на: Сря Юни 17, 2009 9:08 Заглавие: |
|
|
ами много засукано си го написал
| Цитат: | | ...Те са два по 22000uF. Като се свържат последователно, общият капацитет ще намалее 4 пъти. |
от казаното излиза, че като вържеш последователно два кондензатора- резултатния ще бъде четири пъти по- малък.
Сложна мисъл. _________________ Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|