Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Питане за захранване
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
radev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009
Мнения: 658
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 9:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде и аз да се включа.Не съм проследявал темата,но да отбележа че за да работят два трафа в паралел не трябва параметрите им да се различават повече от 5%
_________________
Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ichko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Мар 2004
Мнения: 308

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 9:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Till_Lindemann написа:
А възможно ли е вторичните на двата трафа да се свържат паралелно? И при това положение тока ще се увеличи ли 2 пъти? При паралелното свързване мисля, че вече отделните грецове са за предпочитане Rolling Eyes


Много ми е интересно откъде ще вземеш две напрежение при паралелно свързани вторични намотки? Нали усилвателят е с двуполярно захранване? А още по интересно е къде ще свържеш втория грец Very Happy
_________________
Интелектът на Земята е константа, а населението непрекъснато расте!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joda
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 417
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 10:50    Заглавие: Отговорете с цитат

С два греца ще стане по-зле отколкото с един защото ако има разлика в изходните на двата трафа тя ще се появи и в изправените напрежения. При един грец няма да я има, а и загубите както ELP спомена ще са по-малко.

Имаш 2 трафа с по една намотка 40 волта. Трябва ти двуполярно. Свържи последователно намотките както Ichko още в първите постове ти отговори и сложи един грец. Средната на двете намотки е маса. С това темата всъщност се изчерпва.

При паралелно свързване на намотки ще е добре да са еднакви напреженията. Иначе ще протича ток и ще загряват трафовете без иначе да има консумация. Освен това ако единия гръмне гърми и другия траф. В този смисъл с отделни грецове е по-добре. Но както казахме паралелно не ти върши работа.
_________________
Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008
Мнения: 840
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 11:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги,

човека - без да искам да го обидя - има нужда да затвърди разбирането си на закона на Ом, вие разсъждавате как/дали е правилно да се свържат вторичните намотки в паралел...

Не че има нещо лошо в тия разсъждения, ама когато клиента иска кебапчета и плаща за кебапчета, няма смисъл да обсъждаме с кое точно синьо сирене става по-вкусен дресинга на Бьоф Строганов....
_________________
“Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…”
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

pilgrim написа:
...
от казаното излиза, че като вържеш последователно два кондензатора- резултатния ще бъде четири пъти по- малък.
Сложна мисъл.
И невярна!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Till_Lindemann
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Май 2009
Мнения: 73
Местожителство: Пазарджик/Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 12:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Казано по друг начин, при последователно свързване на 2 кондензатора с еднакъв капацитет, общият капацитет е равен на половината от капацитета на всеки кондензатор, или 4 пъти по-малък, отколкото, ако се свържат паралелно. Това имах предвид.

joda, знам, че паралелно не ми върши работа. Този въпрос нямаше връзка с основния, просто исках да използвам същата тема.

Малко се отклонихме от същността на темата, а тя за мен е изчерпана. Благодаря на всички още веднъж Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 12:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:

човека - без да искам да го обидя - има нужда да затвърди разбирането си на закона на Ом, вие разсъждавате как/дали е правилно да се свържат вторичните намотки в паралел...

Не че има нещо лошо в тия разсъждения, ама когато клиента иска кебапчета и плаща за кебапчета, няма смисъл да обсъждаме с кое точно синьо сирене става по-вкусен дресинга на Бьоф Строганов....

Форума изби в кулинарна насоченост ,змея е гладен явно ! А пък ако беше чел внимателно ,щеше да забележи ,че "клиента" нито плаща нещо ,нито знае точно какво иска ! Колега zmeios време е да престанете с коментарите си относно постовете на другите участници , особено ако нямате какво да кажете по темата ! А по нея отговора е един -двете вторични последователно с 1 грец ,2 електролита и средна точка . Всякакви други варианти са или невъзможни ,или с повече материални и енергийни загуби ,точка !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals