| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Todorov Опитен потребител

Регистриран на: 27 Апр 2004 Мнения: 1571 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Вто Юни 16, 2009 16:48 Заглавие: re: |
|
|
| Крачета от 1 до 4 на маса ? И пробваи да махнеш старата ....... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
k_dimitrovv Активен потребител

Регистриран на: 03 Дек 2004 Мнения: 93 Местожителство: Vidin
|
Пуснато на: Вто Юни 16, 2009 19:13 Заглавие: Re: re: |
|
|
| Todorov, Ако махна старата (както писах по-горе оставил съм я само за генериране на ресет при включване и при проблеми със захранването) не се генерира ресет при пускането на уреда и дисплея само примигва и не се чете нищо по него. А краката от 1 до 4 са си на маса, 7ми крак на 24С04 също го давам на маса. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Юни 16, 2009 19:26 Заглавие: |
|
|
| А, с външна схемичка за ресет /съобразно нивото му/, какво би се получило?... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
k_dimitrovv Активен потребител

Регистриран на: 03 Дек 2004 Мнения: 93 Местожителство: Vidin
|
Пуснато на: Вто Юни 16, 2009 19:37 Заглавие: |
|
|
Това е добро предложение, ще го пробвам утре ако намеря подходящ генератор за ресет  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Юни 16, 2009 19:43 Заглавие: |
|
|
| Имаш си генератор за ресет- старата схемичка. Изведи я на страни и ... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
k_dimitrovv Активен потребител

Регистриран на: 03 Дек 2004 Мнения: 93 Местожителство: Vidin
|
Пуснато на: Вто Юни 16, 2009 20:08 Заглавие: |
|
|
| Във старата схемичка има и watchdog таймер, който ако не детектира изменение на нивото (от 0 в 1 или от 1 в 0) на извода SDA на старата памет след 1.6 сек. генерира ресет. Въпреки че с осцилоскопа не виждам генериране на ресет след вкл. на захранването е възможно да създава проблем затова мисля да пробвам с външен генератор, например MC33064. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Юни 16, 2009 20:15 Заглавие: |
|
|
"Кучето- пазач", променя нещата...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Todorov Опитен потребител

Регистриран на: 27 Апр 2004 Мнения: 1571 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Сря Юни 17, 2009 7:44 Заглавие: re: |
|
|
| Идеята на helios е добра, и аз имах в предвид нещо подобно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
k_dimitrovv Активен потребител

Регистриран на: 03 Дек 2004 Мнения: 93 Местожителство: Vidin
|
Пуснато на: Сря Юни 17, 2009 19:03 Заглавие: |
|
|
И с външен ресет генератор ефекта е същия
След стартиране дава грешна check сума. Чакам друг такъв уред за да му прочета паметта и ако записа е същия като изпратения ми за проба уреда май ще заминава за Германия... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|