| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Вто Юни 30, 2009 22:07 Заглавие: |
|
|
А ако 5блок е спрян и върнатата енергия вземе та завърти турбините,представяте ли си. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danikronos Активен потребител

Регистриран на: 10 Дек 2008 Мнения: 52
|
Пуснато на: Вто Юни 30, 2009 22:17 Заглавие: |
|
|
| конкретна схема ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamil Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2007 Мнения: 384 Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна
|
Пуснато на: Сря Юли 01, 2009 9:19 Заглавие: |
|
|
Колегите ти казаха: съгласуване с местното енерго разпределително дружество.
А щом ходиш по мероприятия - за всяко конкретно място отделно съгласуване. Това е при положение че използваш някаква автоматика.
Така че - забрави.
Ако обаче използваш ръчно управление - тогава не ти трябва съгласието на енергото, и тогава работата е съвсем проста:
Извод мрежа.............извод генератор
.......................\..../ ...Шалтер със три положения
..................компресор
Можеш да си направиш някаква автоматика която да ти следи мрежовото напрежение и като изчезне да ти сигнализира че е изчезнало и че трябва да си запалиш генератора, после ако работиш на генератор и мрежата се възстанови - пак да ти сигнализира че вече можеш да спреш генератора и да се върнеш на мрежово захранване. Но пак повтарям - тази схема има само сигнално предназначение, в никакъв случай не трябва да бъде управляваща |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danikronos Активен потребител

Регистриран на: 10 Дек 2008 Мнения: 52
|
Пуснато на: Сря Юли 01, 2009 12:01 Заглавие: |
|
|
| благодаря, |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Юли 01, 2009 13:31 Заглавие: |
|
|
Не е проблем да се направи но ако искаш и автоматично запускане на агрегата без контролерче няма да се мине. Правил съм подобни системи. Добре е да се знаят и някои параметри на агрегата като:
1. Минимално и максимално време за стартиране.
2. Минимално ( максимално непрекъснато) работно време.
3. Време за достигане на оптималните обороти ( напрежение ). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Юли 01, 2009 13:42 Заглавие: |
|
|
| Ръчно си е най-добре - тъй и тъй си там, време за реакция имаш. Виж дали това ще да ти е от полза. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danikronos Активен потребител

Регистриран на: 10 Дек 2008 Мнения: 52
|
Пуснато на: Сря Юли 01, 2009 22:00 Заглавие: |
|
|
| e да там съм само че последния път бяхме на една поляна и като спря тока стана тъмно като в рок,понеже е вечер празника, и докато се добера до агрегата и запаля и преместя щепсела на комресора и замака спадна а вътре имаше 30 деца едни писъци едно чудо последва, добре че нестана некоя беля да се задуши некво лапе,и така затова май ще взимам нещо готово устройство |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Чет Юли 02, 2009 2:09 Заглавие: |
|
|
Няма да е лошо да имаш и синусоидален преобразовател на напрежение захранван и от акомулатор12-220в.осигури си непрекъснато захранване така няма да ти се налага да ти работи агрегата непрекъснато.Направиси някаква автоматика за превключване-ако тя се повреди за тази цел си има и трябва да има предпазители. _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
madjurov Опитен потребител


Регистриран на: 09 Юни 2005 Мнения: 175 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Съб Юли 04, 2009 17:34 Заглавие: |
|
|
Не ти трябва никакво съгласуване с енергото. Не можеш да ги уплашиш с твоите 7 киловата ако се включиш в мрежата при спиране на тока. За да върнеш високо през трафа на електропровода, дето го ремонтират, примерно казано, ще трябва да захраниш всички консуматори, включени паралелно на тебе в този момент! Които за твоето генераторче са практически късо съединение. Плюс това, по правилник, всички ремонти по далекопроводите се извършват след надежно заземяване на двете страни на ремонтираната линия.
PS: Преди години сме правили такова нещо за една кабелна телевизия и още работи. Направихме го с EASY. _________________ Бъдете здрави! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamil Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2007 Мнения: 384 Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна
|
Пуснато на: Съб Юли 04, 2009 18:44 Заглавие: |
|
|
| madjurov написа: | | Не ти трябва никакво съгласуване с енергото. ....... |
Я пак!?!
Вземи прочети Наредба №4 (НТЕЕО). Там ясно и категорично е казано какво трябва и какво не трябва.
Има си цял раздел за генератори собственост на потребителите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|