| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kukata Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2005 Мнения: 100 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Нед Юли 05, 2009 22:28 Заглавие: |
|
|
Че не са ми ясни някой неща по схемата не са.Признавам си.Затова питам някой да ми обясни.Наистина не е зеро крос не знам защо съм останал с такова впечатление.Но не е заради инертноста светенето.Нямам осцилоскоп да го измеря но съм сигурен защото знам как свети само при едната полувълна.например с диод.Постовете ви звучат сякъш искате да ми кажете че това което се опитвам да направя е невъзможно.Така ли да го разбирам.Наистина ли мислите че няма начин схемата да заработи при тези обстоятелства без да регулирам напрежението във вторичната намотка или други такива.
ivpav
нямам предвид че със зерокрос-оптрона командвам товара-а оптрона командва симистора който командва товара.Както е на картинката която съм пуснал.
Последната промяна е направена от kukata на Нед Юли 05, 2009 22:33; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Юли 05, 2009 23:50 Заглавие: |
|
|
| kukata написа: | | Нямам осцилоскоп да го измеря но съм сигурен защото знам как свети само при едната полувълна.например с диод. |
Формата и честотата на напрежението след импулсния траф нямат нищо обшо с тези на мрежожото напрежение. А за димера - поне аз симисля че няма значение дали управляваш директно тиристора или през оптрон. И в двата случая на изхода има срязана синусоида. Контролера изработва импулс в определен момент след преминаване на мрежовото напрежение през нулата. Той отпушва тиристора и последния остава отпушен докато напрежението отново стане 0 и т. н. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Пон Юли 06, 2009 17:03 Заглавие: |
|
|
Ей КУКА измисли една схема (изрови я ако щеш и от интернет , или питай за някоя изпитана в битките) , сподели я, изчисти я хардуерно , и все някой ще се намери да напише нещо за контролера който искаш(който може да пишеш).
дали ще е на майкрочип или атмел нема значение. Погледни по магазините около квартала кви контролери продават, нещо от рода 12Ф675..... абе кво има. Ще бутнем едно рамо ... а ти искаш за мездра през париш.
--------------------------
гледай да има PWM за по лесно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kukata Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2005 Мнения: 100 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Пон Юли 06, 2009 20:56 Заглавие: |
|
|
Убил съм се дя ровя разни схеми.Тази е знам вече наизуст жалко че не работи както трябва.Гледал съм и други но коя ще работи коя не ...уж и тая трябваше да работи.Вие някяква схема с подобна цел не ви ли се е мяркала.Нещо по сигурно от някой по опитен от мен.Ето например схема с чипа споменат в първия ми пост. http://www.velleman.be/downloads/0/manual_k5002.pdf
аз разлика почти не виждам само дето не е пик.А дали да е правя и ня или ще си имам ядове с още една схема...
Затова опрях до вас евентуално някои да се намеси да оправим моята схема да заработи в най добрия случаи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Юли 06, 2009 21:51 Заглавие: |
|
|
| kukata написа: | | Убил съм се дя ровя разни схеми.Тази е знам вече наизуст жалко че не работи както трябва. |
А като свържеш обикновена лампа (220V) за товар, работи ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kukata Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2005 Мнения: 100 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Вто Юли 07, 2009 0:04 Заглавие: |
|
|
Интересното е че да
Работи си без проблем дори и с оригиналната схема от МК.
А като е с импулсния траф за да не трепка ми трябва схемата да е "плюс" оптрона както е на картинката в първия пост |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Вто Юли 07, 2009 9:41 Заглавие: |
|
|
| kukata написа: | | Интересното е че да... |
Сам си направи извода тогава. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kukata Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2005 Мнения: 100 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Сря Юли 08, 2009 19:11 Заглавие: |
|
|
| И сега какво се оказа.Че идеята ми е невъзможна за реалезация ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ikarlo Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2008 Мнения: 470 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Юли 09, 2009 6:33 Заглавие: |
|
|
Да, димер във входа - изключено! Обърни внимание какво е написано: 250VA RELCO 12V L/V DIMMABLE LIGHTING TRANSFORMER! Това L/V e LOW VOLTAGE. Някои електронни трансформатори имат специален извод за димиране - връзва се бутон. Късо натискане ON/OFF, дълго - започва да димира от max към min или обратно.
Трябва да се чете повече... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kabel Опитен потребител


Регистриран на: 15 Ное 2007 Мнения: 198 Местожителство: Павел бяня
|
Пуснато на: Чет Юли 09, 2009 8:51 Заглавие: |
|
|
| Това с тия димери е голяма каша.На познат в кухнята има 12 лунички,купихме трансорматори които се димират но не би пробвахме с 3 различни димера и не стана.Накрая купихме димер от шнайдер за 60 лева и ооо чудо луничките се димират перфектно.Явно има нещо различно в тия димери но не мога да го разглобя за да ти кажа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|