| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Пон Юли 06, 2009 20:18 Заглавие: |
|
|
| Тази схема съм я свалял от фабричен захранващ блок на алармена система. R1 определя зарядния ток, а R9 и R10 определят границите, в които се задава напрежението на изключване от заряд с потенциометъра R7. Ще проверя да не съм допуснал някоя грешка при свалянето на схемата от платката. R10 в момента не е оригиналния на платката, понеже схемата е преправена за зареждане на 7.2 волтова батерия. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sastst Нов потребител

Регистриран на: 21 Яну 2005 Мнения: 31 Местожителство: Philippines
|
Пуснато на: Пон Юли 06, 2009 21:22 Заглавие: Re: Зарядно за акум. 12В / 7А |
|
|
| Имам такъв акумулатор и го зареждам с автомобилно зарядно настроено за 1 А. Зарядното се изключва автоматично след зареждане на акумулатора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Пон Юли 06, 2009 21:28 Заглавие: Re: Зарядно за акум. 12В / 7А |
|
|
Да но на мен ми трябва за помалък заряден ток и да е схема защото ми трябват 10 тина бройки Пък и предпочитам да си го сглобя сам иначе ако е за 1 бройка от магазина щях да взема. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Вто Юли 07, 2009 6:16 Заглавие: |
|
|
На почти всички подобни акумулатори пише:В режим на подзаряд да се зарежда с напрежение 13,6-13,8V.В цикличен режим да се зарежда с 14,2-14,5V.Правиш си един стабилизатор на 13,8 с LM 317 например и нямаш грижи.Ако случиш на акумулатор,ще те изкара поне 3-4 години. _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nimi Опитен потребител

Регистриран на: 19 Апр 2005 Мнения: 475
|
Пуснато на: Вто Юли 07, 2009 15:20 Заглавие: |
|
|
Има готови сглобени комплекти ако не се лъжа. Аз променям само един резистор в комплектите. Ограничени на 13,8V з да няма проблеми с акумулатора. Зарядката се ограничава с резистор.
Има и други вариянти... ползвам ги за захранване на камери буферирано с акумулатор. _________________ Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamil Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2007 Мнения: 384 Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна
|
Пуснато на: Вто Юли 07, 2009 16:18 Заглавие: |
|
|
От 6-7 години в къщи ползвам една самоделка със 723 и 2N3055, със един 12V 55 Ah акумулатор, до сега съм му доливал общо около 200 грама дестилирана вода (акумулатора е на хладно място през лятото).
Акумулатора го използвам за авариино осветление когато енергото внезапно спре тока нощно време:D .
Ако изчакаш до утре да сканирам схемата - ще я кача тука. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Вто Юли 07, 2009 19:57 Заглавие: |
|
|
E да аз с 317 ще го направя но няма да спира като се зареди... _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamil Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2007 Мнения: 384 Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна
|
Пуснато на: Вто Юли 07, 2009 20:13 Заглавие: |
|
|
Моята схема оставя около 100 mA, само колкото да компенсира саморазряда на акумулатора.
При напълно изтощен акумулатор започва от 5А, после постепенно тока спада.
До около 12,5V схемата действа като стабилизатор на ток, Над 12,5V - като стабилизатор на напрежение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Вто Юли 07, 2009 20:39 Заглавие: |
|
|
plamil,точно!Няма смисъл от сложни схеми,това е изпитано с години и върши работа!Пак казвам,важно е да се случи на акумулатор!Аз купувам от КОНРАД и съм доволен. _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Вто Юли 07, 2009 22:21 Заглавие: |
|
|
Oт конрад пък аз имам 2 който се заредиха/разредиха 2 пути на
юпс а и до там.... _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|