| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Сря Юли 15, 2009 11:05 Заглавие: Система за локализиране |
|
|
За поредната задача с повишена трудност ми трябва идея как да направя система за точно локализиране и идентифициране на обекти. Приблизителното поле, което трябва да се покрива е 40х30м, като трябва във всеки момент да се знае местоположението на 8 обекта, с точност до 50см. Трудността идва от необходимостта да се разпознават обектите, т.е. не само да се посочва къде има обект, а за кой точно обект става дума. За да е всичко още по-гадно, следенето трябва да е в реално време, т.е. закъснение с повече от 300ms е недопустимо.
Не очаквам конкретно, а принципно решение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Сря Юли 15, 2009 12:57 Заглавие: Re: Система за локализиране |
|
|
В момента работим по нещо подобно.. с WIFI устройства като обекта има едно, а зоната където ще се покрива има 4-8 броя.Проблема все още е в софтуера....Иначе може да се направи по просташко с предавател с хибриден модул на всеки обект като предавателя излъчва код за индефикация както и отделен сигнал по който приемниците на база на силата на приетия сигнал разбират къде се намира обекта.. При всички положения е желателно да има поне 4 приемника в 4 те точки на периметъра.Като цяло е пипкава работа и капризна.Защо не изполваш GPS ? _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimir_ki4ev Опитен потребител

Регистриран на: 10 Юни 2005 Мнения: 513 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 15, 2009 20:23 Заглавие: |
|
|
Джипиеса трябва сам да си го изградиш.Три опорни точки и обекта следи и трите ,от ъгъла под който ги вижда ...
Задачка за маняци.Сещам се за един името му започва с В и завършва на клин  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Сря Юли 15, 2009 23:21 Заглавие: |
|
|
| Ще използвам устройството за управление на мултимедийна система и GPS-ът не е удачен вариант. Насочвам се към други две системи, но и в двата случая цената е прекалено висока. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|