| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ikarlo Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2008 Мнения: 470 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Юли 17, 2009 11:48 Заглавие: |
|
|
| Най-вероятно схемата е генератор, LED ще свети постоянно. Ако имаш възможност провери с осцилоскоп какво става. Пробвай да махнеш кондензатора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Пет Юли 17, 2009 12:17 Заглавие: |
|
|
Ако ги нямаше диодите .. с тоя кондензатор 101% ще генерира но с диодите незнам точно .... Да както каза колегата най добре закачи осцилоскоп! _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kalinskiaaa Активен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2005 Мнения: 55 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Юли 17, 2009 12:27 Заглавие: |
|
|
| Светодиода изгасва при стойност от порядъка на 2,6 ком на резистор R1 , но така и не успях да видя промяна в зависимост от сигнала.Нямам осцилоскоп под ръка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Пет Юли 17, 2009 12:34 Заглавие: |
|
|
За какво ще го ползваш ? Може и друго решение да има  _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kalinskiaaa Активен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2005 Мнения: 55 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Юли 17, 2009 12:50 Заглавие: |
|
|
| За усилвател. Със сигурност има и друго решение и ще съм ви много благодарен ако ми посочите някаква друга схема , която работи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юли 17, 2009 14:16 Заглавие: |
|
|
| Ако си ползвал 74HC14 там ти е грешката . В оригинала пише че се ползва 74C14 това са бавни cmos схеми ,за разлика от HC и HCT ,които може да се възбуждат .Пробвай да го изпълниш със 40106 ,като свържеш съответно инверторите ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kalinskiaaa Активен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2005 Мнения: 55 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Юли 17, 2009 14:37 Заглавие: |
|
|
На моята пише 7414PC ... в това ли греша?
На сумулацията сложих 40106 и нещата си заспаха.
Благодаря на всички ви , остана да намеря една такава интегралка , че явно с моята няма да стане.
И на теб ли трябва да ти се обяснява че има бутон ЕDIT като се присетиш за още нещо |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юли 17, 2009 16:07 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | На моята пише 7414PC |
Е за ТТЛ ка не ми беше дошло на акъла ,40106 си купи от Комет ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kalinskiaaa Активен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2005 Мнения: 55 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Юли 17, 2009 19:01 Заглавие: |
|
|
| Смених интегралата ( led-чето изгасна) ,но не иска да светне под виздействието на източник на сигнал (музика от лаптоп). Интересното е, че когато пипна с пръст входа диода светва. Къде бъркам за пореден път и също така с каква амплитуда трябва да е входния сигнал , зада се светне диода. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|