 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
VeliZaR4o_91 Активен потребител

Регистриран на: 30 Дек 2008 Мнения: 88 Местожителство: гр.Костинброд
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 5:54 Заглавие: |
|
|
| Т6 е здрав, а на никой от диодите няма напрежение...само на D2 има -3 волта спрямо GND... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 7:43 Заглавие: |
|
|
А трябва да има,това показва че или си ги обърнал D1 и D3 или консумацията ти е много голяма.Откачи за сега R24 да не грее и премери пак.Трябва на 4 и7 краче да имаш това напрежение за което са D1 и D3 спрямо маса.Всички напрежения ще ги мериш спрямо масата. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 9:36 Заглавие: |
|
|
| radev уплитате се като пате в кълчища с този юнак ,не прочетохте ли ,че го е пуснал през съпротивления и крушка ,кой знае колко захранващо напрежение е останало за самата схема ! Освен това не съм убеден ,че може да определи дали даден транзистор е здрав чрез мерене ! Само мерак не е достатъчен ,трябват и малко знания ! Нека почне от нещо по елементарно -например да каже как мери преходите ,с какво и да му покажете ако бърка . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 12:04 Заглавие: |
|
|
В предвид тези ламби и съпротивления по захранването,които едно от двете трябва да махне,както казвам в предния пост,че консумацията на схемата е голяма и съветвам да отпои съпротивлението,нъл тъй,приятелю.И все от някъде трябва да се почне,не е задължително Т6 да е изгорял за да пропуска,може и да е отпушен.Мерене си трябва и то първо без сигнал,за да видим какво има в контролните точки като напрежения.Велизарчо ти си на ход.  _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 15:53 Заглавие: |
|
|
Аз пък бих препоръчал следното ,за да не се върти в омагьосан кръг :
1.Проверка всички транзистори за пробив ,прекъсване на преходите ,диодите и подмяна на дефектните
2.Проверка на всички резистори ,най вече нискоомните и подмяна на дефектните.
3.Подмяна на операционния ,не е скъп
4. Още веднъж хубав оглед на монтажа за мустаци ,къси ,прекъсвания и грешки
И чак след всичко това се пуска през двете съпротивления ,без лампата ,те са за да предпазят елементите от изгаряне ,а не за пускане на платка с изгорели елементи ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
VeliZaR4o_91 Активен потребител

Регистриран на: 30 Дек 2008 Мнения: 88 Местожителство: гр.Костинброд
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 16:30 Заглавие: |
|
|
| добър вечер...извинявам се че през деня непиша но съм на работа...а сега по задачата...отпоих резисторите дето бях сложил на мястото на предпазителите и пак си сложих предпазители...лампата си я оставих и отпоих R24...пуснах го и замерих напреженията на краче 4 и на краче 7 на интегралата и показва на краче 4: -14 волта а на краче 7: 14 волта. входа все още ми е на късо...а другото дето забелязах е че R11 също доста напича след известно време...не е като R24 едва ли не да се запалва след секунди но и то напича...сега на къде? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ichko Опитен потребител

Регистриран на: 13 Мар 2004 Мнения: 308
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 17:04 Заглавие: |
|
|
За тази схема е писано много - и хубаво, и (повече) лошо. Без да се ангажирам със защитата и ще кажа само, че тя има едно безспорно предимство - при изправни елементи и правилен монтаж тръгва без проблеми. Направил съм 4 платки и всичките тръгнаха от раз. Единственото, което съм променил е да изхвърля елементите на защитата. Съветът ми е: послушай ELP! Провери всички елементи. Много по-лесно е да откриеш неизправност на ниво елемент, отколкото в цяла неработеща както трябва схема. _________________ Интелектът на Земята е константа, а населението непрекъснато расте! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 17:09 Заглавие: |
|
|
Можело и така ELP,а не само критики.Провери за неизправни транзистори (мери ги на усилване). _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
VeliZaR4o_91 Активен потребител

Регистриран на: 30 Дек 2008 Мнения: 88 Местожителство: гр.Костинброд
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 19:37 Заглавие: |
|
|
| ...аз се отказвам...като събера пари ще си я купя готова платката и така...пак подмених някой транзистори и оправих R18 че ми се видя лоша връзката...запоих си пак R24 и го пуснах...негрее вече R24 и R11 също негрее...всъшност нищо негрее и непуши ама на изхода пак 39 волта ми показва...незнам какво да го правя... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 20:25 Заглавие: |
|
|
Смени 741 и пак докладвай,въпроса е в търпението с което се постига много. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|