| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
VeliZaR4o_91 Активен потребител

Регистриран на: 30 Дек 2008 Мнения: 88 Местожителство: гр.Костинброд
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 21:25 Заглавие: |
|
|
| как да проверя здрав ли е операционния че на другата платка може да е здрав да сложа него |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 21:44 Заглавие: |
|
|
| Откачи R15 и както е захранен с ±14V, измери напр. на 6кр. дали е 0V. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
VeliZaR4o_91 Активен потребител

Регистриран на: 30 Дек 2008 Мнения: 88 Местожителство: гр.Костинброд
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 21:58 Заглавие: |
|
|
| и със R15 и без него на краче 6 дава -0 волта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 21:59 Заглавие: |
|
|
| Oткачи R15 само където е вързан към изхода на усилвателя. Като му подадеш +14V (на откачения извод на R15) на извод6 трябва да имаш -14V и обратно. Ако е само откачен ще започне да превключва ту в едното ту в другото състояние |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
VeliZaR4o_91 Активен потребител

Регистриран на: 30 Дек 2008 Мнения: 88 Местожителство: гр.Костинброд
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 22:09 Заглавие: |
|
|
...аз на операционния нямам положително напрежение.......  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 22:15 Заглавие: |
|
|
Нали преди малко имаше: | VeliZaR4o_91 написа: | | пуснах го и замерих напреженията на краче 4 и на краче 7 на интегралата и показва на краче 4: -14 волта а на краче 7: 14 волта. |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
VeliZaR4o_91 Активен потребител

Регистриран на: 30 Дек 2008 Мнения: 88 Местожителство: гр.Костинброд
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 22:25 Заглавие: |
|
|
| имаше одеве...току що смених интегралата с другата и сега пак има на на краче 4 -14волта а на краче 7 +14 волта а на краче 6 +13 волта със R15 на мястото си...без него няма напрежение на краче 6. а междо маса и крачета: 1,3,4,5 има верига...на изключено захранване |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Нед Юли 19, 2009 22:26 Заглавие: |
|
|
| VeliZaR4o_91 написа: | | ...аз се отказвам... |
Ето за това говорех, а вие ми се присмивахте. Електрониката не се учи с питане по форумите, а с четене на книги. Засега няма открит друг (по-лесен) начин!
Всичките ви съвети бяха безполезни, защото Велизарчо въобще не знаеше какво му приказвате!
Целта на подобни писания може да бъде една от 2 алтернативи: или някой да иска да си пусне конкретната схема (както е в случая), или да иска да се научи кое как работи, като използва дадената схема. В 99% от случаите е първото. Тогава обикновено е най-добре въпросния човек да си намери приятел който да му помогне на място.
Уважавам усилията ви, но нещата си бяха обречени още от самото начало. Насила можеш да вземеш, но не можеш да дадеш.
Пожелавам успех на всички! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 20, 2009 0:22 Заглавие: |
|
|
A-a, не се е отказал още | VeliZaR4o_91 написа: | на краче 4 -14волта
междо маса и крачета: ..3,4 има верига | Верига значи късо, което за 3 е нормално (щото е на маса), нo на 4 нали имаш -14V? | VeliZaR4o_91 написа: | | ...без него няма напрежение на краче 6. | Пак с изключен R15 измери и другите напрежения:
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
VeliZaR4o_91 Активен потребител

Регистриран на: 30 Дек 2008 Мнения: 88 Местожителство: гр.Костинброд
|
Пуснато на: Пон Юли 20, 2009 19:57 Заглавие: |
|
|
...това са мойте данни...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|